Здоров'я

Онкологи назвали типи раку, які найчастіше передаються генетично

Через особливості деяких типів раку вони успадковуються частіше інших онкологічних захворювань. Окремі люди генетично схильні до подібних хвороб, кажуть лікарі.

Якщо людина має у родині онкохворих, це всього лише підвищує схильність до конкретного типу пухлини, а не її розвитку. Найчастіше спадково передаються ракові захворювання молочної залози, статевої системи і шлунково-кишкового тракту, стверджує онколог Еліна Арановіч.

Інші генетичні захворювання теж сприяють онкологічним захворюванням. Синдром Лінча, приміром, підвищує ризик формування злоякісної пухлини в кишківнику, шлунку і сечостатевій системі. А ось хвороби Коудена та Фраумені вражають щитовидну залозу, шлунково-кишкового тракту, ЦНС і легені. У першу групу ризику входять ті, хто має хворих серед найближчих рідних — батька, матері, братів, сестер і дітей.

За інформацією Американської асоціації по боротьбі з раком, кожен десятий випадок спровокований генетично. Це пов’язано з передачею генів від батьків дітям, у яких прогресує шанс мутації і виникнення раку.

Кнопка «Наверх»
Закрыть