Фото

Найбільш незвичайні джерела альтернативної енергії

Щоб збільшити кількість екологічно чистої енергії і знизити її вартість, вчені вдаються до різних хитрощів. Перед нами 10 цікавих прикладів того, у що вилилися ці спроби.

1. Літаючий вітрогенератор

Buoyant Airborne Turbine (BAT), величезний аеростат з вітряної турбіни, може набирати висоту до 600 метрів. На цьому рівні швидкість вітру значно вища, ніж біля поверхні землі, що дозволяє подвоїти вироблення енергії.

2. Хвильова електростанція Oyster

Жовтий поплавок — надводна частина насоса, який знаходиться на 15-метровій глибині в півкілометра від берега. Використовуючи енергію хвиль, Oyster («Устриця») переганяють воду на цілком звичайну гідроелектростанцію, розташовану на суші. Система здатна виробляти до 800 кВт електроенергії, забезпечуючи світлом і теплом до 80 будинків.

3. Біопаливо на основі водоростей

Водорості містять до 75% натуральних масел, ростуть дуже швидко, не потребують орних землях або води для поливу. З одного акра (4047 кв. м.) «морської трави» можна отримати від 18 до 27 тисяч літрів біопалива в рік. Для порівняння: цукровий очерет при тих же вихідних дає лише 3600 літрів біоетанолу.

4. Сонячні батареї в шибках

Стандартні сонячні батареї перетворюють енергію Сонця в електрику з ефективністю 10-20%, а їх експлуатація досить затратна. Але нещодавно вчені з університету Каліфорнії розробили прозорі панелі на основі відносно недорогого пластика. Батареї черпають енергію з інфрачервоного світла і можуть замінити звичайні шибки.

5. Вулканічне електрика

Принцип роботи геотермальної електростанції такий же, як і у теплоелектростанції, тільки замість вугілля використовується тепло земних надр. Для видобутку цього виду енергії ідеальні райони з високою вулканічною активністю, де магма підходить близько до поверхні.

6. Сферична сонячна батарея

Навіть в хмарний день заповнена рідиною скляна куля Betaray працює в чотири рази ефективніше, ніж звичайна сонячна батарея. І навіть в ясну ніч сфера не дрімає, отримуючи енергію з місячного світла.

7. Вірус М13

Вченим Національної лабораторії імені Лоуренса в Берклі (Каліфорнія) вдалося модифікувати вірус-бактеріофаг М13 так, що він створює електричний заряд при механічній деформації матеріалу. Щоб отримати електрику, досить натиснути на кнопку або провести пальцем по дисплею. Втім, поки максимальний заряд, який вдалося отримати «інфекційним шляхом» дорівнює можливостям чверті мікропальчикової батарейки.

8. Торій

Торій — радіоактивний метал, схожий на уран, але здатний давати в 90 разів більше енергії при розпаді. У природі він зустрічається в 3-4 рази частіше, ніж уран, а всього один грам речовини за кількістю тепла, що виділяється еквівалентний 7400 галлонам (33640 літрам) бензину. 8 грам торію вистачить, щоб автомобіль міг їхати більше 100 років або 1,6 млн км без дозаправки. Загалом, компанія Laser Power Systems оголосила про початок робіт над торієвим двигуном. Подивимося-с!

9. Мікрохвильовий двигун

Як відомо, космічний корабель отримує імпульс для зльоту за рахунок викиду і згоряння ракетного палива. Основи фізики намагався перекреслити Роджер Шойер. Його двигун EMDrive не потребує пального, створюючи тягу за допомогою мікрохвиль, які відбиваються від внутрішніх стінок герметичного контейнера. Попереду ще довгий шлях: сили тяги такого мотора не вистачає навіть для того, щоб скинути зі столу монету.

10. Міжнародний експериментальний термоядерний реактор (ITER)

Призначення ITER— відтворити процеси, що відбуваються всередині зірок. На противагу розщепленню ядра мова йде про безпечний та безвідходний синтез двох елементів. Отримавши 50 мегават енергії, ITER поверне 500 мегават — достатньо, щоб забезпечити електрикою 130 000 будинків. Запуск реактора, що базується на півдні Франції, відбудеться на початку 2030-х, а підключити його до енергетичної мережі вийде не раніше 2040 року.

Натхнення: fresher.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button