Технології

Найбільш незвичайні проекти транспорту майбутнього (відео)

Таксі на підводних крилах, літаки без ілюмінаторів і космічні поїзда: рідкісні проекти пасажирського транспорту майбутнього.

Літаючі автомобілі, безпілотні таксі, вакуумні тунелі Hyperloop і ховербайки — звичайно, всі ми з великим нетерпінням чекаємо приходу транспорту майбутнього в наше життя і з великим інтересом стежимо за всіма подіями в цій області. Проте час йде, транспортна революція затягується, і однотипні новини про ховерборди і дрони встигли добряче набриднути. На щастя, цими варіантами концепти засобів пересувань майбутнього далеко не вичерпуються. Наш сьогоднішній огляд відео покаже види транспорту, які ви навряд чи бачили раніше. Але ними можуть користуватися ваші найближчі нащадки — або ви самі, коли революція все-таки здійсниться.

Індивідуальний засіб пересування на підводних крилах, що розробляють Алан Тібол (Alain Thіbault) і Андерс Брінгдаль (Anders Bringdal) — водне таксі Sea Bubbles, яке повинно розвантажити сухопутні транспортні магістралі великих міст. Такі «катера» зможуть вмістити до п’яти осіб, перевозячи їх між станціями для посадки пасажирів і одночасно підзарядки власних електродвигунів. Запас ходу планується в 80-100 км, швидкість — до 30 км/год. Прототип був вперше продемонстрований влітку 2017 р. на воді паризької Сени; очікується, що саме тут через кілька років почнеться і перша повноцінна експлуатація Sea Bubbles.

Якщо Sea Bubbles вже близький до реалізації з використанням наявних технологій, то концепт The Float залишається справою куди більш далекого майбутнього. Ідею в минулому році придумав і оформив студент Юньчен Цай (Yunchen Cai) для конкурсу, організованого компанією Renault. По-перше, вона використовує принцип магнітної левітації — як у швидкісних поїздах — для автомобілів і полотна звичайної дороги. По-друге, кожен левітуючий автомобіль складається зі сполучених кабін для пари пасажирів, але при необхідності вони можуть об’єднуватися в цілі поїзди для спільної подорожі.

Раз вже ми згадали про поїзди, то в майбутньому вони зможуть курсувати навіть за межами нашої планети. Наприклад, концепт Solar Express розрахований на те, щоб забезпечити сполучення між Землею і колонією на Марсі або Місяці. Ідея полягає в тому, щоб організувати «склад», який ніколи не зупиняє рух, що курсує між двома планетами. Адже велика частина перельоту не вимагає особливих витрат палива та енергії, левова частка їх припадає на етап прискорення і гальмування космічного корабля. Solar Express використовує для цього гравітаційний маневр, прискорюючись і гальмуючись за рахунок тяжіння Землі, а потім і інших небесних тіл.

https://youtu.be/P6uV5ALWH4o

І, звичайно, не менш вражаюче майбутнє чекає на авіаперевезення. Ілон Маск і його компанія SpaceX продовжують розглядати багаторазові і дешеві суборбітальні ракети для організації міжконтинентальних пасажирських перевезень (див. ролик), а авіаконструктори продовжують опрацьовувати все більш футуристичні (але куди більш реалістичні, ніж «міжміські ракети» Маска) ідеї для літаків.

Наприклад, агентство Technicon Design представило проект, який цілком можливо реалізувати в найближчі роки — «безвіконний» авіалайнер IXION, стіни якого складені величезними, мало споживаючими екранами, які транслюватимуть зображення з зовнішніх камер. На перший погляд фюзеляж без ілюмінаторів виглядає не дуже доброзичливим, однак таке рішення дозволяє зробити його дешевше і надійніше, нітрохи не розчарувавши пасажирів у салоні.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments