Технології

У китайській армії з’явилася лазерна зброя

Офіційна газета Народно-визвольної армії Китаю «Цзефанцзюнь бао» 9 грудня 2015 оголосила, що в розпорядженні китайських солдатів з’явилися лазерні гармати. Це стало свого роду відповіддю на поширення таких нових військових технологій, як безпілотні системи.

d55a5f411c86b00406c8c51baf40ce21

Ряд міжнародних конвенцій, зокрема, Протокол про засліплюючу лазерну зброю 1998 року, забороняє використання лазерів і сліпучої зброї проти людей. Їх метою залишаються оптичні та теплові датчики, встановлені на транспортних засобах, літаках і робототехнічних пристроях. Наприклад, представлений на виставці обладнання і технічних засобів для китайської поліції лазер PY132A імовірно призначений для використання проти безпілотних апаратів, що запускаються зловмисниками і терористами.

Китайські виробники з оборонного сектора також представили в якості засобу для правоохоронних органів обертову на турелі лазерну установку для знищення невеликих низьколетючих безпілотників (хоча є і більш потужна установка для військових).

Поява лазерної зброї і збройних роботів в правоохоронних органах Піднебесної припускає, що тепер крім поставок традиційних озброєнь Китай зможе розширити свій вплив, пропонуючи на ринку високотехнологічні системи напіввійськового призначення.

Читайте також: 

У бойовій обстановці в різних ситуаціях дуже ефективні лазерні гвинтівки; так в бою в умовах міста солдати можуть використовувати моделі лазерних гвинтівок PY132A, WJG-202 і BBQ-905, щоб вивести з ладу чутливі тепловізори ворожих танків або засліпити БПЛА. Бійці спецпідрозділів з їх допомогою можуть знешкоджувати камери систем безпеки та датчики виявлення. Застосування лазерів проти подібних цілей дозволено міжнародними протоколами, але залишаються проблеми. При використанні їх проти сенсорів пілотованих літальних апаратів промінь лазера засліплює і пілотів.

Хоча найближчим часом малоймовірне буде побачити китайських солдатів на полігоні з бластерами в руках, але подібні досягнення китайців в розробці нової військової техніки вказують на те, що ідеї наукової фантастики стають реальністю на полі бою в 21-му столітті. Цілком імовірно, що в майбутньому китайська армія зможе застосовувати лазери для вирішення широкого кола завдань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments