Технології

Створені перші в світі сонячні батареї для використання в приміщенні

Міжнародна група вчених з Китаю і Швеції створила перші в світі сонячні батареї, призначені для використання в приміщенні. Їх вистачить для того, щоб забезпечувати електрикою домашні гаджети і техніку.

Фахівці подумали про те, що можна переробляти не тільки сонячні промені, але і інші. Вони розробили батареї, здатні поглинати світло навіть у приміщенні, причому для них підійде навіть той, що виходить від приладів освітлення або іншої техніки, наприклад, екранів комп’ютерів. Така розробка зажадала незвичайних технологічних рішень, і вони були знайдені.

Перші в світі сонячні батареї для використання в приміщенні виконані на основі органічних елементів, а не кремнію, як класичні аналоги. Це дозволяє зробити їх більш легкими й тонкими, а також значно здешевити виробництво.

Вчені відзначають, що ця розробка не зможе забезпечувати електроенергією весь будинок, однак її буде достатньо для використання окремої побутової техніки, зарядки гаджетів або освітлення невеликих приміщень.

Зараз фахівці працюють над вдосконаленням технології і готують свої сонячні батареї для масового виробництва. В даний момент не відомі їх точні технічні характеристики і вартість, що викликає певний скепсис з боку експертів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button