Наука

Найбільш просунутий медичний матеріал майбутнього

Дослідники працюють над модифікацією шовку для використання його при лікуванні ран, протезування і навіть заміні сухожиль.

Матеріал природного походження вже давним-давно вважається ідеальним для виробництва одягу. Він міцний, тягнеться, і його можна безпечно використовувати всередині людського тіла.

Дослідники з Університету Пердью створили шовк, який вбиває хвороботворні бактерії після активації світлом. Вчені ввели в ДНК шовковичних черв’яків природний білок, який можна запустити для виробництва хімічних реакцій, вбивають патогени. Генетично модифіковані черв’яки стали виробляти червоний, шовк, що світиться. Коли вчені додали E. coli до шовку і освітлили його світлодіодною лампою протягом години, виживання бактерій на матеріалі впала на 45%. Реакція схожа на дію перекису водню при дезінфекції рани. В майбутньому такий матеріал може бути інкорпорований в пристрої для очищення води і повітря, або ж в бинти нового типу, так як шовк до того ж володіє охолоджуючим ефектом, що може допомогти при запаленні. Стаття про дослідження опублікована в журналі Advanced Science.

В Університеті Коннектикуту шовк використовується для зміцнення кісток. Зазвичай лікарі імплантують металеві крепи для стабілізації області при тріщинах або переломах кісток, але метал може викликати ще більше тріщин, і його необхідно прибрати. Вчені створили шовк, який може зміцнити кістки при пошкодженнях, а потім природним чином розпадається в тілі за рік.

Також шовк незабаром може стати матеріалом для штучних сухожиль, якщо поєднати його з наноцеллюлозою, яка одночасно і міцна, і дешева. Вчені з Королівського технологічного інституту в Копенгагені зараз займаються дослідженням гібридного матеріалу, який поєднує міцність наноцеллюлози і еластичність шовку. Результат можна використовувати в куленепробивних жилетах або навіть для заміни сухожиль. Наноцеллюлоза не розкладається всередині тіла, але клітини можуть зростати навколо неї, а унікальна еластичність дозволяє створити ідеальну заміну матеріалу в людському тілі.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button