Наука

Новий спосіб визначати біологічний вік

Біологічний і хронологічний вік відрізняються, оскільки останній не є достатнім критерієм стану здоров’я і працездатності людини. Тому дуже важливо вміти визначати біологічний вік точно. Вчені назвали новий метод BiT – бінаризований годинник транскриптазного старіння.

Image by Brigitte from Pixabay

Старіння є рушійним фактором ряду захворювань, зниження функціональності органів і загальної фізіологічної активності. Біомаркери старіння відзначають біологічний вік організму і важливі для виявлення факторів, що впливають на процес старіння, а також для прискорення пошуку «ліки проти старості».

Нинішні методи визначення біологічного віку ґрунтуються на аналізі ДНК, в структурі якої з віком змінюється ступінь метилування – приєднання метильної групи до певних генів. Вчені відстежують ці так звані епігенетичні зміни геному або епігенетичні мітки ДНК і по їх набору оцінюють рівень старіння організму. Ці зміни і викликали інтерес до розробки транскриптазного годинника старіння.

Новий спосіб визначати біологічний вік
Нематода Caenorhabditis elegans

Дослідники з Кельнського університету розробили «годинник старіння», які зчитують біологічний вік організму по транскрипту – всієї сукупності транскрипцій синтезованих усіма генами клітини. У якості піддослідного організму використовували круглого хробака-нематоду Caenorhabditis elegans. Вивчаючи вплив зовнішніх впливів, таких як УФ-випромінювання або харчування, на тривалість життя, вчені спостерігали як змінюється експресія тисяч генів в залежності від тривалість життя організму.

Новий метод допоміг дослідникам точно визначити фактори біологічного старіння і показав, зокрема, що гени імунної відповіді і передачі сигналів в нейронах грають в цьому процесі важливу роль.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments