Фото

Найбільша дерев’яна будівля (фото+відео)

Почесний титул найвищої в світі дерев’яної споруди належить вежі Мьyoсторнет висотою 85,4 метра в норвезькому місті Брумунндал неподалік від Осло.

Moelven

18-поверхова багатофункціональна будівля «Мьyoсторнет» побудована в 2019 році. Її назва перекладається як «вежа озера Мьеса» – на честь найбільшого озера Норвегії, на березі якого він, власне, і побудований. Оскільки основні конструктивні елементи й перекриття будівлі побудовані з деревини, вона вважається дерев’яною конструкцією.

Звання найвищої у світі дерев’яної споруди хмарочосу Мьyoсторнет офіційно присудила Міжнародна рада з висотних будівель і міського середовища (CTBUH). Вежа висотою 85,4 метра побудована в місті Брумунндал (норвезька комуна Рінгсакер) за півтори години їзди від Осло. Раніше цей статус носив студентський гуртожиток у Ванкувері – він досягає 53 метрів у висоту.

CTBUH акурат у 2019 році визнав деревину матеріалом, відповідним для будівництва будівель. Оновлення стандарту було викликано збільшенням числа багатоповерхових дерев’яних будівель по всьому світу. За новими стандартами, до дерев’яних будівель належать конструкції, в яких «вертикальні / бічні структурні елементи і система перекриттів зроблені з дерева».

Каркас може включати з’єднувальні елементи, виконані з іншого матеріалу. Будівля з перекриттями із залізобетонних плит або плит, покладених на дерев’яні балки, також вважаються дерев’яним, оскільки бетонні компоненти не є тут несучими. «Мьyoсторнет» складається з 18 поверхів плюс ще одного підземного поверху.

Площа 11 300 квадратних метрів займають квартири, готель, офіси, ресторан, тераса на даху та громадські простору. Будівництво велося блоками: збирали по чотири поверхи, після чого їх на крані піднімали наверх. Процес будівництва зайняв півтора року. Для виготовлення несучих колон, балок і розкосів використовували великогабаритний клеєний брус.

Центральне ядро, в якому розташовується шахта ліфта, сходів і перекриття між поверхами, виконано з поперечно-клеєної деревини. До 12 поверху дерев’яні балки покриті ламінованим шпоном і 50-міліметровим шаром бетону – для кращої акустики й зниження вібрації, а з 12 рівня по 18 плити повністю бетонні.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button