Земля

Найбільша мегазасуха в історії накрила Америку

Найсильніша посуха в США за останні 1200 років призвела до того, що на заході країни почалася найбільша водна криза. І це знову піднімає питання про забезпечення водою населення планети. Вчені попереджають, що більша частина території США буде перетворена і змінена, а мільйони американців змушені будуть шукати нове місце для життя. Це не звичайна посуха. Вчені відзначають, що Каліфорнія нічого подібного не бачила принаймні 1200 років.

fa1cd2146b30d294bea6f69df75eec9c

Рівень води у водосховищі Мзс, яке є найбільшим в Америці, досягла свого мінімального рівня з 1930 року, коли була завершена Гребля Гувера. У Каліфорнії вже введено обмеження на використання води, а також є численні повідомлення про крадіжку води в найбільш постраждалих районах.

І це тільки початок.

У спробі зберегти “нормальні” умови влада практично повністю осушує західну половину Америки приголомшливими темпами. Справжня криза розпочнеться тоді, якщо зникнуть ґрунтові води.

Якщо ця багаторічна посуха затягнеться і перетвориться в “мегазасуху”, про що вже попереджають багато вчених, велика частина території США буде перетворена і змінена, а мільйони американців змушені будуть шукати нове місце для життя.

Простіше кажучи, це не звичайна посуха. Вчені відзначають, що Каліфорнія нічого подібного не бачила принаймні 1200 років.

Завдяки аналізу річних кілець дерев вчені виявили, що середня температура та рівень вологості в 2012-2014 рр. характерний для періоду близько 800 р. н.е.

Колись велика частина штату Каліфорнія була пустелею, і зараз, мабуть, вона повертається в цей стан. Те ж саме можна сказати про Арізону і Неваду. Міста Лас-Вегас і Фінік в самому серці пустелі – це, безумовно, досягнення цивілізації, але не варто забувати, що XX століття для західної частини Північної Америки був одним з найбільш “вологих”, і це могло дати помилкове відчуття безпеки.

Оскільки рівень води у водосховищі Мзс досяг нового історичного рекорду, влада попереджає, що офіційне нормування споживання води може бути введено в Арізоні і Неваді.

[ads2] Прес-секретар Бюро меліорації США в Лас-Вегасі заявив, що об’єм води у водосховищі становить лише 38% від максимуму.

З великою ймовірністю поповнення цього обсягу буде також менше норми, тому скоро почнеться нормування в інших штатах.

А чи знаєте ви, що колись могутня річка Колорадо навіть не досягає океану? Понад 40 млн осіб залежать тільки від однієї цієї річки. Денвер, Лос-Анджелес, Лас-Вегас, Фенікс, Тусон, Сан-Дієго, Солт-Лейк-Сіті, Альбукерке і Санта-Фе – всі ці міста залежать від річки Колорадо.

Відповідно до одного з досліджень від річки також залежать 16 млн робочих місць та економічна діяльність на $1,4 трлн на рік.

По мірі того як річка стала висихати, місцеві фермери та міста почали використовувати підземні води. За останні 10 років басейн штату Колорадо втратив 15,6 куб. миль підземних прісних вод. Дослідники називають цю цифру шокуючою. Після того як вийшли офіційні цифри, фермери Арізони збільшили обсяги споживання.

Така ж ситуація складається в середній частині країни. Фермери так швидко забирають воду з водоносного горизонту Огаллала, що велика водна криза в найближчі роки практично гарантована.

Занадто великий попит і бездоглядне споживання виснажують водні ресурси. Після Другої світової війни величезні обсяги води почали використовуватися для рослинництва і тваринництва.

Нещодавнє дослідження Університету Канзасу підтвердило, що збереження нинішніх темпів споживання через 50 років знищить 69% запасів водоносного горизонту Огаллала.

Вода стає “новою нафтою”, люди поступово починають дивитися на воду зовсім по-іншому.

У квітні стало відомо, що з водосховища Сакраменто зникли величезні обсяги води, і влада почала розслідування. Між тим, водосховище забезпечує потреби 23 млн каліфорнійців і мільйони акрів сільськогосподарських земель.

І фактів крадіжки води стає все більше. Злодії вкрали навіть сотні літрів біля пожежної служби в одному з міст.

Читайте також: 

Вода – це не єдина проблема, яка загрожує США. Продовольча криза також можлива. Через спалахи пташиного грипу в Америці загинуло вже понад 20 млн курей і індиків, а вартість яєць і м’яса зросла суттєво.

З середини квітня вартість однієї упаковки яєць зросла відразу на 17% до $1,39. Ще сильніше подорожчали яйця, використовувані в переробці для створення напівфабрикатів або майонезу. Тут ціни виросли на 63% всього за три тижні.

Багато американців звикли думати, що Сполучені Штати мають нескінченні ресурси, але, незважаючи на всі технології, захиститися від подібних ударів не вдається.

Інвестиції у воду

Світовий попит на питну воду перевищить її запаси на 40% в 2030 р. по мірі зростання світового населення і зміни у характері споживання.

Ґрунтові води в даний час забезпечують питною водою близько 50% світового населення і дають близько 43% води, яка використовується для іригації.

По мірі зниження рівня ґрунтових вод люди почали отримувати воду з водоносних пластів, і зараз 20% всіх світових водоносних пластів надмірно експлуатуються.

У дослідженні, проведеному ВООЗ в 2012 р., оцінюється, що інвестиції в розмірі $53 млрд протягом 5 років у питну воду і програму по її очищенню принесуть прибуток в розмірі від $5 до $28 на кожен інвестований долар.

Попит з боку сільського господарства, де вже зараз використовується до 70% світових запасів прісної води, також буде рости в міру того, як зростатиме необхідність вирощувати все більше продуктів для зростаючого населення.

Енергетика, в якій використовується ще 15% всіх світових запасів прісної води, за прогнозами буде споживати до 20% всіх світових запасів води.

Попит на воду з боку промислових галузей за прогнозами зросте на 400% в першій половині XXI століття. Основний попит йде з боку країн, що розвиваються.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button