Головна / Екологія / Найбільша в світі колонія королівських пінгвінів більше не найбільша

Найбільша в світі колонія королівських пінгвінів більше не найбільша

Найбільша в світі колонія пінгвінів переживає не кращі часи: у вісімдесяті вона налічувала два мільйони особин, у тому числі півмільйона пар батьків, зараз же на острові Свині в Індійському океані залишилося всього 60 пар з пташенятами.

Самая большая в мире колония королевских пингвинов больше не самая большая

За повільним розпадом колись найбільшої колонії королівських пінгвінів в світі вчені стежили з 1982 року; тоді ж острів Свині відвідала остання експедиція, а подальші спостереження велися віддалено: вчені оцінювали чисельність птахів з фотографій, зроблених з вертольота, а пізніше — з супутникових знімків. Самих птахів не перераховували; замість цього вчені рахували площу видимих на фотографіях територій, вкритих травою і чагарником. Там, де гніздяться пінгвіни, ніякої рослинності немає; чим менше ставало птахів, тим більше на острові було зелені. За час спостереження колонія зменшилася на 88%, а це третина всіх королівських пінгвінів в світі.

Самая большая в мире колония королевских пингвинов больше не самая большая
Острів Свині

Що відбувається з пінгвінячою колонією острова Свині, вчені не знають; на сусідніх островах пінгвіни живуть у тих самих кількостях, що й тридцять-сорок років тому, а на островах Прінс-Едуард і архіпелагу Кергелен пінгвінів зараз навіть більше, ніж раніше.

Ймовірно, фактори, що змушують пінгвінів залишати гнізда на острові Свині, носять місцевий, а не глобальний характер. Вчені відкидають ймовірність природної катастрофи: в районі острова Свині в останні десятиліття не спостерігалося ні вулканічної активності, ні цунамі. Можливо, справа в інвазивних видах — котів і мишей, які потрапили на острів разом з людьми, можливо, у зникненні пінгвінів винна інфекція або паразити — вчені схильні підозрювати кліщів, через які на початку 90-х значно зменшилася колонію королівських пінгвінів на островах Прінс-Едуард.

Вчені, що спостерігали за колонією по супутниковим знімкам, вважають, що єдиний спосіб розібратися в цьому — це відправити експедицію на острів. «Незважаючи на те, що чисельність колонії почала скорочуватися принаймні 20 років тому, процес триває, і фактори, які його зумовили, можуть діяти», — пишуть біологи в статті, опублікованій в журналі Antarctic Science.

Натхнення: www.popmech.ru