Екологія

В Антарктиді з’явилося 8000 озер

На перший погляд, яскраві сині плями на білосніжному покриві Антарктиди — чудова ілюстрація краси природи. Проте вчені попереджають, що талі озерця, які помічені в Антарктиді, несуть зловісне передвістя.

659fef6152e2004ba2e1c1c6852141a1
Майже 8 тисяч сліпучих блакитних озер з’явилися на льодовику Лангховде в Східній Антарктиді з 2000 по 2013 рр. Новоявлені водойми можуть бути ознакою того, що льодовик приречений. Такі ж озера спостерігаються в Гренландії, яка тане з набагато більшою швидкістю.

Відомі як надльодовикові озера формуються, коли тепле повітря нагріває поверхню крижаного щита. Згідно з новим дослідженням, озера відводять воду з льодовика, послаблюючи його, через що він тріскається і розламується на частини.

Вчені з Британської антарктичної служби з’ясували, яка частина континенту не похована під снігом. Обсяг оголеного ґрунту виявився маленьким — всього 0,18 % від загальної площі Антарктиди. Більш того, дослідники нанесли на карту місця, вільні від льодового покриву, використовуючи дані з супутника.

«Карти оголеної гірської породи в Антарктиді — ключова база даних для дослідження континенту для ряду дослідників і предметних областей, включаючи гляціологію, геологію і геоморфологію. Існуючу цифрову карту завантажили більше 2500 разів за останні три роки», — сказав провідний автор дослідження Алекс Бертон-Джонсон з Британської антарктичної служби.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button