Екологія

Знайдено спосіб захистити морських черепах від глобального потепління

Зелені морські черепахи (лат. Chelonia mydas) гніздяться на суші: копають ямку в піску і відкладають в неї яйця. Від температурних умов, в яких знаходяться кладки, залежить стать майбутнього потомства: чим тепліше, тим більша ймовірність, що на світ з’явиться самка.

В результаті глобального потепління в популяціях морських черепах виник статевий дисбаланс, який може посилитися і привести до їх повного вимирання.

«На півночі Австралії, де температура перевищує 29,1 °C, спостерігається помітне переважання самок. При нагріванні піску до 34 °C і вище, тварини гинуть», — повідомила співробітниця Квінслендського університету Меліса Стейнс.

Щоб врятувати вид від сумної перспективи, австралійські вчені разом з активістами Всесвітнього фонду дикої природи знайшли способи захисту черепашачих гнізд від перегріву. Вони мають намір охолоджувати їх шляхом підведення каналів з морською водою і закривати тіньовими навісами з пальмового листя. Такі прості рішення підходять для диких островів, де будівництво іригаційної системи неможливо через відсутність ресурсів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button