Технології

У Швеції побудують корабель з вітрилами з металу і композиту

Шведська компанія Wallenius Marine має намір побудувати екологічний вантажний корабель, який буде здатний перевозити до 7000 автомобілів.

Wallenius Marine

Корабель, який вже отримав назву Oceanbird, матиме п’ять щогл висотою в 80 метрів і вітрила з металу і композитного матеріалу, здатні при сильному вітрі знижувати площу своєї поверхні, спускатися на 50 метрів і обертатися на 360 градусів.

Використовувати вітрильник планується для перевезень через Північну Атлантику, де він буде здатний розвивати швидкість до десяти вузлів, а весь шлях через океан займе приблизно дванадцять днів. Це, звичайно, на чотири дні більше ніж у звичайних судів, які сьогодні перевозять автомобілі між Європою і Америкою, але зате більш економічно, а головне — менш шкідливо для навколишнього середовища. Розробники стверджують, що в порівнянні зі звичайними судами викиди CO2 у парусника будуть на 90 відсотків нижче.

Втім, двигун у Oceanbird все-таки буде — для маневрування в порту, а також для додаткової тяги під час слабкого вітру.

Але поки це все тільки проєкт. Творці парусника все ще намагаються розв’язати проблему конструкції вітрил — з великої висоти щогл нагорі при сильному вітрі вони будуть відчувати великі навантаження, і цей фактор вимагає додаткових розрахунків. З конструкцією корпусу поки теж не все зрозуміло, оскільки через розміри у корабля повинен бути мінімальний крен.

В цей час всі ці технічні аспекти будівельники корабля відпрацьовують на семиметровій і чотирьохщогловій телекерованій моделі, але при цьому абсолютно впевнені, що через чотири роки зможуть спустити на воду вже дане судно.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»