Технології

Найтвердіший біосумісний сплав на Землі

У 2016 році група вчених з університетів Техасу і Флориди отримала найтвердіший з відомих біосумісних матеріалів. Ним виявився сплав титану з золотом бета-Ti3Au.

Титан досить інертний, щоб не взаємодіяти з живими тканинами і не окислюватися в організмі, але іноді йому не вистачає міцності. В середньому титанові протези потрібно замінювати кожні 10 років через знос. Тому перед вченими стояло завдання знайти інший, більш міцний і водночас біосумісний матеріал.

Експерименти зі сплавами титану зі сріблом і міддю, які проводилися раніше 2016 року, показували непогані результати, проте дослідники припустили, що якщо використовувати в сплаві метал, за властивостями схожий з міддю або сріблом, але при цьому з більшою атомною масою, сплав виявиться міцнішим. Вибір зупинили на золоті: воно давно застосовується в протезуванні.

Керівник дослідження, професор Емілія Моросан (Emilia Morosan) з Університету Райса в Х’юстоні, Техас повідомила, що відкриття було зроблено в ході вивчення магнітів з титану і золота. Щоб перевірити речовини на домішки, співробітникам лабораторії потрібно було отримати зі зразків металеву пудру. У випадку з Ti3Au це не вдалося: Алмазна терка не впоралася зі сплавом. Після ряду експериментів вдалося виявити ідеальне співвідношення металів в сплаві. В результаті вийшов метал вчетверо більш міцний, ніж ті, що зараз використовуються у виробництві протезів.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button