Технології

Високі технології «з’їдають» десяту частину всієї електроенергії

Хто б міг подумати, що звичайний смартфон виявиться таким ненажерливим щодо електроенергії. Сам пристрій споживає при зарядці, можливо, і не так вже багато енергії, але дата-центри, які здійснюють обмін інформацією між користувачами і зв’язок з інтернетом, «з’їдають» електроенергії більше, ніж така енергоємна галузь, як, скажімо, авіація. Причому на цілих 50% більше. У результаті, згідно з дослідженням компанії Digital Power Group, середній смартфон споживає електроенергії більше середнього холодильника: 361 і 322 кВт на рік! Комунікаційні системи «з’їдають» 1,5 тис. терават-годин електроенергії на рік. Це майже 10% від усієї енергії, споживаної людством. Стільки ж енергії споживають Німеччина і Японія, разом узяті. Приблизно стільки ж електроенергії використовувала вся планета в 1985 році. Або інше порівняння: одної терават-години вистачить для постачання електроенергією протягом року приблизно 90 тис. будинків.

Обсяг електроенергії, споживаної дата-центрами, стрімко зростає. Вже в 2035 році, стверджують автори дослідження, вони будуть «з’їдати» майже стільки ж енергії, скільки її потрібно для постачання світлом всієї земної кулі.

«Попри те, що зарядка звичайного планшета або смартфона вимагає зовсім мало електроенергії, на годину перегляду відео в тиждень по будь-якому з цих пристроїв за рік йде більше електроенергії, ніж її споживає новий холодильник», – йдеться в дослідженні.

Левова частина енергетичної вартості нашого нинішнього цифрового всесвіту від нас прихована. Google стверджує, що на один пошук у його пошуковій системі йде всього лише 0,0003 кВт енергії. Однак приховане енергоспоживання, в яке входять не враховані аналітиками компанії інформаційно-комунікаційні технології, набагато вище. Якби інформаційно-комунікаційні технології були … країною, то за споживанням електроенергії вони перебували б на п’ятому місці в світі і поступалися тільки США, КНР, Росії та Японії.

Дослідження Digital Power Group ще більше зіпсує настрій захисникам довкілля. Справа в тому, що основним джерелом енергії на планеті в силу його дешевизни і раніше залишається вугілля. Не дивно, що саме дослідження називається «Хмара починається з вугілля». Тут слово «хмара», звичайно, використовується як метафора, в основі якої лежить зображення інтернету на діаграмі комп’ютерної мережі. Хмара також виступає образом складної інфраструктури, що приховує всі технічні деталі і подробиці.

Тут найбільше «відзначилося» дітище Стіва Джобса – Apple. За даними Greenpeace, частка вугілля в споживаної його дата-центрами електроенергії становить 55%.

Вугілля не тільки найдешевший, але і самий «брудний» з усіх головних джерел енергії, якими користується людство. При його спалюванні атмосфера особливо сильно забруднюється парниковими газами. Так що розвиток високих технологій буде і надалі сприяти глобальному потеплінню на Землі.

Натхнення: expert.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button