Екологія

В Європі кількість екстремальних посух подвоїться

До кінця XXI століття екстремально посушливі періоди у Європі почнуть відбуватися у два рази частіше.

Про це свідчить новий кліматичний прогноз географічного факультету Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана та Консорціуму Ураноса(Канада).

«З 2080 по 2099 рік у Європі збільшиться частота та інтенсивність літніх посух, – зазначають автори нової роботи. – Крім того, кількість опадів буде збільшуватися взимку і зменшуватися у літній період».

Також для Середньої Європи щорічна ймовірність виникнення екстремальної посухи сильно зростає, у літні місяці вона складе 25%, додають вчені.

Автори нового кліматичного прогнозу назвали чотири найбільш посушливі місця у Європі: Франція, Альпи, Середземномор’я і Піренейський півострів.

У Східній Європі і Альпах суворі і екстремальні посухи будуть відбуватися з ймовірністю у 20 і 40% відповідно. Для Франції моделі прогнозують збільшення частоти екстремальних посух до 60%. У Середземномор’ї цей же показник складе 80% у літні місяці. На Піренейському півострові відсоток екстремальних посух є найвищим з усіх регіонів: 96% у липні і 88% у серпні.

В результаті середній показник по всій Європі складе 50% — саме з такою ймовірністю у цьому регіоні будуть відбуватися екстремальні посухи у період з 2080 по 2099 рік.

Літні періоди посухи – це актуальна для Європи тема. Зараз вчені бачать, що вони відбуваються все частіше. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), посухи — найнебезпечніший час для сільськогосподарських культур і домашньої худоби. Щорічно від екстремальної спеки страждають 55 млн людей у всьому світі.

Натхнення: ecotown.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button