Технології

Електрод з рідкого металу, як у Т-1000 з «Термінатора», не боїться кислоти, вогню і води

Пристрій стане в нагоді для моніторингу стану здоров’я людини і вивчення взаємодії людини з машиною.

Вчені з Китайської академії наук розробили високоміцний електрод на основі нанорідкого металу, що розтягується. Він буде корисний для різних додатків електронної шкіри (e-skin). Наприклад, він стане в нагоді для моніторингу стану здоров’я людини і вивчення взаємодії людини з машиною. Результати опубліковані в журналі InfoMat.

Натільна електроніка привернула величезну увагу споживачів завдяки реалізації людино-машинного інтерфейсу, розумної медицини і штучного інтелекту. Розтяжні електроди мають першорядне значення для її розробки, особливо для стабільного збору електрофізіологічних сигналів людини. Однак сучасні розробки не відрізняються чудовою провідністю, розтяжністю і довговічністю. А це відіграє життєво важливу роль в реалізації точного і стабільного збору фізіологічних сигналів в складних умовах.

Фото: NIMTE

Нова розробка китайських вчених вирішує проблему. Вони розробили електрод шляхом складання електропрядених еластичних каркасів з нановолокна та електророзпилених наночастинок рідкого металу, як у робота Т-1000 з «Термінатора». Самоадаптивний інтерфейс між ними сприяв наднизькому опору при високому подовженні.

Особливість нового електрода в тому, що на його властивості не впливає механічне розтягнення. Він залишається стабільним, незважаючи на 300 000 циклів деформації. Крім того, розтягнутий електрод забезпечує чудову надійність в різних динамічних умовах, таких як нагрівання, вплив кислот і лугів, а також занурення у воду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button