Технології

Отримані перші 200 літрів рідкого палива з сонячної енергії і CO2

Пілотна станція генерації синтетичного палива з сонячної енергії і вуглекислого газу виробила перші 200 літрів рідкого палива.

Получены первые 200 литров жидкого топлива из солнечной энергии и CO2

Станція генерації синтетичного палива з сонячної енергії і CO2 побудована в рамках проекту SOLETAIR. Вона являє собою мобільний хімічний завод, який можна децентралізовано використовувати для виробництва бензину, дизельного палива і гасу з регенеративного водню і вуглекислого газу.

У реалізації проекту брали участь вчені з німецького Технологічного інституту Карлсрує в співпраці з фінськими партнерами з VTT (Центр технічних розробок) і LUT (Технологічний університет Лаппеенранта).

В основі установки лежить хімічний реактор, який використовує сонячну енергію і гідроліз, перетворюючи за допомогою водню гази в рідину. Компактні розміри реактора дозволяють розміщувати цей міні-завод у стандартному 6-метровому контейнері для морського транспортування. Крім хімічного реактора для роботи заводу необхідно ще два елементи – концентратор вуглекислого газу і апарат для електролізу, що працює на енергії сонця

Виробнича потужність заводу, який поки що працює в експериментальному режимі, становить 80 літрів бензину в день. У ході першої завершеної кампанії було створено близько 200 л палива, яке проводилося у кілька фаз, щоб вивчити оптимальний синтетичний процес. Також в ході пілотного запуску вивчалися можливості використання вироблюваного тепла і характеристики самого палива, одержуваного на виході.

Важливою особливістю розробки є її модульна структура – цей об’єкт можна розширювати, додаючи нові модульні генератори, покриваючи будь-які потреби в паливі.

Вперше експериментальна синтетична станція була запущена в червні 2017 на майданчику у Фінляндії на полігоні Технічного дослідницького центру компанії VTT. Очікується, що в 2018 році SOLETAIR вже з’явиться на ринку.

Відкриття об’єкта проводив один з ведучих шоу «Руйнівники міфів» (MythBusters) Джеймі Хайнман, повідомляє sciencedaily.com

Виробництво рідкого палива з регенеративної електричної енергії – один з ключових компонентів енергетичної «безвуглеводної» революції, відзначають вчені, говорячи про плани комерціалізації своєї розробки. Але поки компактні синтетичні заводи – це лише пілотні проекти, і для децентралізованого забезпечення рідким паливом використовують або склади, або більш технологічний варіант – міні-АЗС, контейнерні чи блокові. Часто їх надають у лізинг.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button