Наука

Тепер м’язові клітини можна вирощувати в лабораторії

Вчені дізналися, як клітини шкіри стають м’язами. Однак природний шлях перетворення не так ефективний і швидкий, як хотілося б людям. Система, створена американськими медиками, допоможе в прискореному режимі нарощувати м’язи й зупиняти різні захворювання.

Вчені Массачусетської лікарні загального профілю (США) розкрили рецепт перетворення клітин шкіри в примітивні м’язові клітини. Цей процес можна підтримувати в лабораторних умовах до повного перетворення клітин в зрілі м’язи. Результати дослідження, опубліковані в журналі Genes & Development, дозволять лікарям створювати відповідні пацієнтові тканини й клітини та лікувати дистрофію, зупиняти старіння, дегенерацію й інші захворювання м’язів.

Раніше ця команда вчених дізналася, що експресії м’язового гена, що регулює MyoD досить для простого перетворення клітин шкіри в м’язові. Дослідники навчилися розмножувати індуковані стовбурові клітини (iMPC), саме вони здатні до самовідновлення в лабораторних умовах. Дослідники розробили систему, яка використовує MyoD в поєднанні з трьома хімічними речовинами, що сприяють клітинній пластичності.

Експресія MyoD сама по собі змушує клітини шкіри досягати ідентичності зрілих м’язових клітин. Додавання трьох хімічних речовин допомагає клітинам шкіри досягати стану, подібного стовбуровим клітинам. Тканини, отримані за допомогою iMPC, набагато стабільніші й зрілі, ніж їх природні аналоги. «Механічно ми показали, що MyoD хімічні речовини допомагають у видаленні певних слідів на ДНК, які називаються метилуванням ДНК. Метилування зазвичай підтримує ідентичність клітин, а його видалення є ключем до отримання ідентичних м’язових стволових клітин », – пояснив провідний автор Масакі Яги.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button