Земля

Названа причина таємничого явища в атмосфері Землі

Дослідники показали, що таємниче світлове явище під назвою STEVE, яке схоже на Полярне сяйво, насправді викликане процесами в магнітосфері Землі.

Neil Zeller

Протягом багатьох років спостерігачі-любителі полярних сяйв з Канади помічали таємничі смуги блідо-фіолетового і зеленого світла, які, здавалося, танцювали по нічному небу. Але тільки в 2016 році вони поділилися своїми барвистими зображеннями з вченими. Останні незабаром з’ясували, що це світлове шоу — новий тип світлових явищ у верхніх шарах атмосфери. Жартома його назвали STEVE.

STEVE зазвичай виглядає як вузька фіолетова вигнута смуга. Ця стрічка іноді супроводжується мерехтливими зеленими вогнями, які на фотографіях виглядають як частокіл. Оскільки фіолетовий і зелений вогні не завжди з’являються разом, автори нової роботи хотіли визначити, чи є ці два світіння одним і тим же явищем. Вчені не були впевнені, як це зробити, поки 17 Липня 2018 року їм не посміхнулася удача.

У ту ніч два цивільних вчених, які спостерігали за світінням на відстані 400 кілометрів один від одного, зробили знімки одного і того ж події STEVE. Оскільки фотографії були зроблені одночасно під двома різними кутами, професійні фізики змогли оцінити точне положення кожної точки на зображенні.

Потім вчені проаналізували цю інформацію, щоб спробувати визначити місцезнаходження провідної частини STEVE. Спочатку фізики не знали, де конкретно формується це погодне явище — в іоносфері або магнітосфері. Але аналіз зображень показав, що як фіолетові, так і зелені частини STEVE виникають в одній і тій же вузькій області, тому це повинна бути магнітосфера. Фіолетові і зелені частини були розташовані уздовж одних і тих же ліній магнітного поля, хоча і на різних висотах. В іоносфері просто немає відомого локального механізму, який міг би пояснити таку поведінку світлових явищ.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button