Земля

Провідні вчені планети заявили про швидку катастрофу для всього людства

Міжнародна група провідних вчених повідомила про те, що людство знаходиться на порозі катастрофи. Прогресуюча зміна клімату і втрата біорізноманіття з кожним днем все більше загрожує виживанню всіх видів на нашій планеті. Автори нової роботи, опублікованої взимку 2021 року, попереджають, що якщо світові лідери нарешті не визнають це проблему в повному обсязі, наслідки будуть жахливими.

В ході останнього дослідження було проаналізовано близько 150 робіт, що описують зміни навколишнього середовища. Експерти відзначають, що лідери світових держав більшою мірою ігнорують кліматичні проблеми, в той час, як результати нового дослідження показують, що умови навколишнього світу «набагато небезпечніше, ніж вважає громадськість».

Даніель Блюмштейн, професор Інституту навколишнього середовища та сталого розвитку Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі і один з авторів статті, сказав CNN, що не буде перебільшенням сказати, що цивілізації загрожує колапс при такому ставленні людей до проблем екології.

Професор Корі Бредшоу з Університету Фліндерса в Австралії зазначив, що “насправді масштаб загрози біосфері і всім її формам життя настільки великий, що його важко осягнути навіть добре поінформованим експертам”.

Знову і знову вчені, експерти та захисники навколишнього середовища попереджають, що Земля знаходиться в критичному стані. Вже кілька років вчені говорять про шосте масове вимирання, причиною якого є людина, проте люди продовжують торгувати дикими тваринами, забруднювати навколишнє середовище і використовувати токсичні речовини.

Зрозуміло, багато країн вже намагалися знайти вихід з ситуації, що склалася. Так в 2010 році лідери 196 країн зібралися в Японії і узгодили список цілей в області біорізноманіття, покликаних врятувати Землю. Однак 10 років по тому група експертів ООН прийшла до висновку, що світ не зміг досягти жодної мети.

«Ми вже багато років говоримо: нам потрібно зробити це і це, ось так і так», — сказав Блюмштейн. “Ми знаємо, в чому полягають проблеми, але вважаємо за краще нічого не робити».


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button