Земля

Повені на Філіппінах і в Європі підтверджують необхідність термінових дій в області клімату

Тривожним нагадуванням про важливість Саміту з клімату стали повідомлення про дощі, що обрушилися в минулі вихідні на Філіппіни, Італію та Францію.

По всьому світу від повеней вже постраждали мільйони людей: з їх наслідками донині намагаються впоратися Китай, Пакистан, Південний Судан і Уганда.

foto_cikavosti_23.09.2014-010_resized

У Південному Судані повені прирікають на недоїдання 46 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Багато хто з них до цих пір не знайшли дах над головою. У Пакистані від повеней постраждали 2,3 млн. людей. 312 людей загинули.

Читайте також: Майже 2 мільйони людей загинули за 40 років стихійних лих 

У минулі вихідні дні в Манілі на Філіппінах, щонайменше, 200 тисяч людей були евакуйовані в результаті повені, викликаної тропічним штормом.

В італійській Венеції площа Святого Марка опинилася під п’ятнадцятисантиметровим шаром води після проливних дощів на півночі країни.

З суворими погодними умовами зіткнулися жителі Тоскани. Рівень води в місті Віареджо досяг півметра. Покинути свої будинки довелося також деяким жителям П’єтрасанти і Альта Версилов. Дощі залили і Лазурний берег Франції.

Експерти побоюються, що якщо людству не вдасться утримати підвищення середньої температури на рівні двох градусів Цельсія, природні катастрофи стануть «новою нормою життя».

Від учасників Саміту з клімату, який відкриється в Нью-Йорку у вівторок, чекають рішучих дій і нових ініціатив зі скорочення парникових газів та адаптації до кліматичних змін. На запрошення Генерального секретаря ООН на нього з’їдуться понад 120 глав держав і урядів, а також сотні керівників великих корпорацій.

Читайте також: Шокуюча доповідь експертів ООН: зміни клімату призведуть до війни і голоду

Очікується, що делегати покладуть основи нової всеосяжної обов’язкової угоди по клімату, яка має бути прийнята в 2015 році в Парижі.

«Саміт з клімату – це важливий крок на шляху до прийняття рамкової програми зі зменшення небезпеки лих на період після 2015 року», – заявила глава Управління ООН по зменшенню небезпеки від лих Маргарет Вальстрем.

Програма буде прийнята наступного року в японському місті Сендай на Третій всесвітній конференції зі зменшення небезпеки від лих.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button