Земля

Атлантичних ураганів в 2017 році буде набагато більше

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США опублікувало прогноз на сезон атлантичних ураганів в 2017 році. І схоже, що американцям доведеться запастися консервами і гумовими чоботами. Вперше за багато років управління передбачає, що ураганів буде більше від середнього.


Сезон ураганів стартує з наступного тижня і триватиме до кінця листопада. За цей період розвинеться від 11 від 17 іменованих погодних систем, п’ять з яких досягне статусу урагану. Щоб отримати офіційне ім’я, швидкість вітрів шторму повинна перевищувати 63 км/год. Щоб досягти статусу урагану — 119 км/год. Урагани третьої, четвертої та п’ятої категорій характеризуються швидкістю вітру від 178 км/год. В цьому сезоні Атлантика породить 2-4 таких гіганта, які будуть мати величезну руйнівну силу.

«Прогноз відображає наше очікування слабкого Ель-Ніньо або його відсутності, середньою або трохи вище середньої температури морської поверхні в тропічній частині Атлантичного океану і в Карибському морі і середнього або нижче середнього вертикального зсуву вітру в тому ж регіоні», — говорить Джері Белл з Центру передбачення клімату.

Сильний Ель-Ніньо зазвичай пригнічує активність атлантичних ураганів, стримуючи розвиток гроз, які виробляють ці циклони. А тепла поверхня моря означає більше енергії для підживлення штормів, а також додаткове випаровування води в атмосферу. Тому вчені побоюються, що урагани в кліматі, що тепліє, стануть більш інтенсивними, хоча поки в Атлантичному басейні не спостерігаються стрибки ураганної активності, пов’язаної зі зміною клімату.

Хоча в прогнозі йдеться про перший сезон ураганів з активністю вище середньої з 2013 року, це всього лише передбачення. Національне управління океанічних і атмосферних досліджень повідомляє про 35%-ної імовірності майже звичайного сезону і 20%-вої ймовірності зниження ураганної активності.

Історія показує — такі передбачення не завжди правдиві. У минулому році НОАА передбачило близький до звичайного ураганний сезон. Але 2016 рік здивував — утворилося 7 ураганів, чотири з яких стали дуже сильними. Найбільше запам’ятався, звичайно, ураган «Меттью», який посилився до п’ятої категорії всього за 36 годин, і пройшовся по Карибам, спустошив Гаїті і викликав масштабні евакуації в історії Флориди.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button