Екологія

Названі неочікувані екологічні переваги одноразової упаковки

Системи багаторазового використання генерують майже втричі більше викидів СО2 та потребують у 3,6 рази більше прісної води, ніж одноразові на паперовій основі.

Європейські компанії, що займаються упаковкою харчових продуктів, вимагають від влади науково обґрунтованого перегляду Директиви про упаковку та відходи упаковки (PPWD), адже одноразова паперова упаковка має значні екологічні переваги.

Звіт незалежної дослідницької консалтингової компанії Ramboll показав, що така упаковка менше впливає на природу у 6 з 9 категорій, в порівнянні з багаторазовою та пластиковою, повідомляє EURACTIV.

“Правила не повинні прийматися лише на підставі того, що вони відповідають передбачуваним загальним очікуванням і думці про те, що багаторазове використання добре за своєю суттю, а одноразове – ні. Навпаки”, – йдеться в матеріалі.

Так одноразова паперова упаковка відновлюється, підлягає переробці та екологічно ефективна, а папір має найвищий рівень переробки (82%) з усіх пакувальних матеріалів.

У дослідженні порівнювали загальний вплив на навколишнє середовище як одноразових, так і багаторазових контейнерів для їжі та напоїв, які використовуються в ресторанах швидкого обслуговування (QSR).

За їх результатами, системи багаторазового використання генерують майже втричі більше викидів СО2 та потребують у 3,6 рази більше прісної води, ніж одноразові системи на паперовій основі. А заміна одноразової упаковки посудом багаторазового використання в QSR по всій Європі спричинило б стільки ж викидів вуглецю, як від мільйона бензинових автомобілів та втраті об?ємів прісної води, еквівалентних споживанню міста з населенням 750 000 людей.

“Це величезні цифри. Хоча ці результати можуть бути нерозумними для деяких європейських споживачів і, можливо, для самої Комісії, вони залишаються фактично правильними і засновані на надзвичайно ретельному аналізі”, – пише EURACTIV.

В матеріалі також зазначили, що висновки Ramboll мають бути враховані під час майбутнього перегляду PPWD, і вкрай важливо, щоб правила, які будуть прийняті, ґрунтувалися на ретельному дослідженні всього життєвого циклу продукції.

Цю позицію поділяють компанії, що займаються упаковкою харчових продуктів, науковці та Європейський економічний і соціальний комітет (EESC), який наголосив у нещодавно опублікованих рекомендаціях, що Європейська комісія повинна зосередитися на всьому життєвому циклі продуктів, перш ніж приймати рішення щодо упаковки.

“Немає жодних сумнівів. Європейська комісія повинна відстоювати рішення, які досягають найкращих екологічних результатів. Одноразова паперова упаковка – саме таке рішення”, – підсумували в матеріалі.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button