Головна / Екологія / Вчені намагаються перемогти танення льодовиків

Вчені намагаються перемогти танення льодовиків

Дослідники запропонували комплекс методів, який сповільнить підйом рівня Світового океану. Інженери-будівельники до запропонованих заходів поставилися скептично.

Танення льодовиків — один з найбільш загрозливих наслідків глобального потепління. За оцінками вчених, вода, що утворюється в цьому процесі, призведе до підвищення рівня Світового океану на 5 метрів протягом наступних 200 років.

Щоб уникнути подібного, вчені з Пекінського педагогічного університету пропонують масштабну програму гео-інжинірингу (зміни вигляду Землі). Для ізоляції льодовиків від теплих течій, дослідники пропонують побудувати навколо них підводні дамби, а щоб вирішити проблему сповзання льодовиків у відкритий океан, в приполярній зоні будуть зведені штучні острови. Також вчені пропонують свердлити в льодовиках надглибокі свердловини, щоб видалити або заморозити воду під льодовиком і тим самим уповільнити процес його сповзання.

Проект китайських мрійників викликав бурхливі обговорення в середовищі інженерів-будівельників. Більшість з них сходиться на думці, що запропоновані методи боротьби з таненням льодовиків не реалізовуються. Крім доставки бетону на дно моря, необхідно вирішити проблему тиску величезної маси льоду на штучні конструкції. До того ж, невідомо, чи буде ефект відповідати витратам на будівництво захисних дамб і островів.

Гляціолог Джон Мур, під керівництвом якого і був розроблений проект, налаштований оптимістично, і запевняє, що його ідея по складності реалізації порівнянна з Панамським каналом або греблею «Три ущелини» в Китаї. Мур вважає, що його проект конкурентоздатний існуючим способам боротьби з таненням льодовиків:

«Всі обговорюють можливість спорудження стін уздовж узбереж — так чому б нам не спіймати проблему в зародку?»

 
comments powered by HyperComments