Екологія

У Львові збудують станцію з виробництва біогазу за 31,5 млн. євро

Львів першим в Україні показує приклад впровадження інноваційних рішень з енергоефективності з високими екологічними перевагами. 4 грудня ЛМКП «Львівводоканал» і консорціумом RIKO-CAMBI підписали контракт щодо проєкту з виробництва біогазу із комунальних стічних вод. Вартість проєкту – 31,5 млн. євро, повідомляє ecotown.com.ua.

Image by Gerald Krieseler from Pixabay

Угоду на будівництво біогазової станції з комбінованим виробництвом електричної і теплової енергії підписали «Львівводоканал» — замовник робіт, і словенсько-норвезький консорціум RIKO-CAMBI — виконавець робіт. Проєкт фінансується ЄБРР (15 млн. євро), НЕФКО (5 млн. євро), Фондом Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля E5P (7,5 млн. євро грантові кошти) та Львівською міською радою (4 млн. євро).

Проєкт побудови біогазової станції на очисних спорудах буде максимально ефективним, а відтак принесе користь усім львів’янам. Унаслідок інженерних досліджень та експертиз було обрано одне з найкращих технологічних рішень для станції біогазу, а саме мезофільний процес зброджування осаду з високотемпературним гідролізом. Ця інноваційна технологія збільшує кількість біогазу на 20%, зменшує на 30% кількість мулу, вдвічі скорочує необхідність будівництва споруд під метантенки.

Зокрема проєкт передбачає збір осаду стічних вод, процес збродження — виділення біогазу у метантенках. Газ з метантенків після очищення використовується в газогенераторах (когенераційних установках), що будуть виробляти електроенергію в обсязі ~20 тис. МВт/рік та тепло. Електроенергія переважно буде використовуватися для роботи обладнання очисних споруд, а тепло — для підігріву суміші мулу та осаду в метантенках, опалення в холодний період року і цілорічно гарячого водопостачання будівель на території очисних споруд.

Контракт триватиме до червня 2023 року. За цей час відбудеться виконання комплексу робіт з розробки проєктно-кошторисної документації (до вересня 2021), будівельно-монтажних та пусконалагоджувальних робіт (до червня 2022) та введення в експлуатацію об’єкта (до червня 2023).


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button