Екологія

Російська агресія спричиняє забруднення довкілля всієї Європи – Гринчук

Представники AMORCE запропонували перезавантажити співпрацю місцевих громад України та Франції

Замміністра захисту довкілля та природних ресурсів з питань євроінтеграції Світлана Гринчук заявила, що через російську агресію зростає забруднення, яке негативно вплине на довкілля всього Європейського континенту.

Одним із важливих питань сьогодні в Україні залишається відновлення моніторингу стану навколишнього природного середовища, повідомляє Міндовкілля у Facebook.

Це сталося під час виступу Гринчук на 36-ому Конгресі французької асоціації AMORCE.

В повідомленні зазначили, що представників французької асоціації цікавили такі теми:

  • енергетична та водна безпека України;
  • управління відходами в умовах воєнного стану.

“Через російську військову агресію наші служби фіксують зростання викидів у атмосферне повітря, забруднення ґрунтів та водних ресурсів. На жаль, усі ці наслідки війни згубно впливають на довкілля не лише України, а й усього Європейського континенту. На стан вод, ґрунтів та повітря країн, які є сусідами України”, – сказала Гринчук.

Вона також підкреслила, що одним з найважливіших питань сьогодні в Україні залишається відновлення моніторингу стану навколишнього природного середовища. Адже через бойові росіяни знищили або розкрали частину станцій моніторингу стану водних ресурсів, ґрунтів та повітря. Гринчук закликала учасників Конгресу допомогти Україні у відновленні системи моніторингу стану довкілля.

На заході також обговорили питання управління відходами під час війни. Адже в Україні з’явився ще один тип відходів – відходи руйнації. Вирішенням цього питання опікується Міндовкілля спільно з Міністерством розвитку громад та територій.

“Вже розроблений та затверджений Урядом відповідний порядок. Що ж до питання поводження з відходами, то ця галузь як і всі в Україні зазнала значних збитків через російську агресію”, – розповіла Гринчук.

В повідомленні зазначили, що представники AMORCE подякували за виступ, який продемонстрував наскільки складною є ситуація в Україні. Вони пообіцяли розглянути питання допомоги Україні у сфері моніторингу довкілля та запропонували перезавантажити співпрацю місцевих громад України та Франції під координацією AMORCE.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button