Головна / Земля / Названі смертельно небезпечні екзотичні страви

Названі смертельно небезпечні екзотичні страви

Екзотичні страви приваблюють туристів, охочих спробувати незвичну для себе їжу. Вживання деяких «ласощів» загрожує гурману не тільки розладом шлунка, але і смертю. Експерти назвали дев’ять найбільш небезпечних з них.

У ресторанах Японії користується популярністю риба фугу, яка паралізує дихання отрутою тетродотоксин. Бажаючи спробувати небезпечне блюдо, краще довірити його приготуванню професіоналам, інакше дегустація може закінчитися летальним результатом. У Кореї подають санакчі — «танцюючого» восьминога, щупальця якого звиваються на тарілці. Мешканець водних глибин не отруйний, але його «ноги» можуть присмоктатися до тканин горла і викликати задуху, тому їх рекомендується ретельно пережовувати і запивати великою кількістю рідини.

У Намібії гурмани можуть поласувати місцевим делікатесом – жабою-биком. Тварина стає менш отруйною в сезон дощів, але при неправильному приготуванні може «вбити». Не менш небезпечні молюски в раковині, виловлені в брудній воді, з якої вони накопичують токсини. Фрукт акі, що росте на Ямайці, до повного дозрівання містить отруту. Придатна для вживання лише жовта м’якоть.

Коржик, приготовлений з подрібненого в борошно кореня африканської касави, може стати причиною смерті. Рослина містить небезпечний для людини ціаністий водень. Важливо, щоб борошно правильно готувалася — з висушеного і промитого кореня. У країнах Південно-Східної Азії та Китаї можна спробувати мавпячі мізки, що подаються в сирому вигляді. Однак багато приматів заражені коров’ячим сказом, і траплялося, що хвороба вражала людей, які зважилися продегустувати делікатес.

Блюдо копальхем, що готується на Чукотці зі старого оленя, не менш небезпечно. Тварина кілька днів не годують, після чого вбивають, притоплюють в болоті під шаром торфу і залишають на пару місяців. Трупна отрута, попереджають експерти, може вбити непідготовлену людину. На Філіппінах і в Індонезії подають рибу-камінь (бородавчатка). Місцеві жителі видаляють з її тіла отруйні шипи і пригощають мандрівників. Спробувавши неправильно оброблену рибу, любитель екзотики може померти.