Наука

Названий спосіб передбачити швидку смерть

Вчені Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі розкрили спосіб передбачити смерть протягом 1-3 років у пацієнтів з серцевою недостатністю, які не потребують госпіталізації. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress.

Дослідники проаналізували кров 105 пацієнтів, щоб знайти певний біомаркер, за яким можна спрогнозувати ймовірність смерті людини у найближчі роки. Виявилося, що рівень нейропептида Y є найбільш надійним і значущим предиктором. Фахівці також порівняли зразки нервових тканин у випробовуваних і здорових людей та визначили, що у тих, хто піддається серйозному ризику померти, нейрони вивільняють більше нейропептида Y.

Результати допоможуть вченим знайти спосіб відрізнити пацієнтів зі стабільною серцевою недостатністю, чиє життя знаходиться під загрозою, від інших з таким же станом, але яким не потрібно агресивна і цілеспрямована терапія.

Надалі дослідники планують з’ясувати, як визначити ризик смерті пацієнта за допомогою менш інвазивних процедур (наприклад, простий забір крові) і чи допоможе раннє медичне втручання знизити ймовірність поганого результату.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button