Екологія

Як в 2019 році світ остаточно визнав проблему зміни клімату

Ніщо не вічно. Менше десяти тисяч років тому Сахара була пишною і тропічною місцевістю, з лісами, згрупованими навколо найбільшого прісноводного озера на планеті. Озеро зникло за кілька сотень років і сьогодні на його місці немає нічого, крім пилу. Клімат завжди мінявся. Але те, що клімат змінювався в минулому, не означає, що в цей раз ми не несемо відповідальності за зміни, що відбуваються. Так, 2019 можна сміливо назвати роком, в якому світ, нарешті, визнав проблему зміни клімату. Ударні хвилі спеки, посуха, повені, сильні урагани і лісові пожежі — таким ми запам’ятаємо найтепліший рік в історії.

Як пише в своїй авторській колонці Scientific American кліматолог NASA Кейт Марвел, весь цей час вчені мали рацію. Протягом останніх десяти років фахівці відстежували зміни, що відбуваються, більшість з яких були цілком очікувані. Але сьогодні зміна клімату відбувається дуже стрімко і це — серйозний привід для занепокоєння.

Погляд з двох сторін

За минуле десятиліття світ не раз чув запевнення політиків про необхідність боротьби зі зміною клімату. Численні саміти і навіть підписання Паризької угоди по клімату все одно призвели до того, що 2019 рік став найспекотнішим за всю історію спостережень. Незважаючи на кілька великих самітів проведених під егідою ООН, далеко не всі країни готові йти на серйозні зміни. Так, Індія обіцяє скоротити використання вугілля, представники США відмовляються виступати на конференції, а президент Бразилії так само публічно заперечує зміну клімату. Більш того, у ході останнього саміту в Чилі, який відбувся між 2 і 13 грудня, країни-учасниці не взяли на себе жодних зобов’язань і не домовилися про якісь резолюції щодо регулювання кількості шкідливих викидів в атмосферу.

Как в 2019 году мир окончательно признал проблему изменения климата

На фото кліматичний страйк в США. Напис на плакаті: кліматична надзвичайна ситуація

З іншого боку, бездіяльність світових лідерів породила хвилю протестів, учасниками яких стали представники молодого покоління. І це не дивно: прямо на очах молодих людей їх майбутнім торгували заради миттєвого прибутку. В ході протестів, які прокотилися по багатьох країнах світу, вулиці великих міст були переповнені розгніваними дітьми і розбитими горем батьками. Надалі молодих людей підтримали 11 тисяч науковців з різних країн світу — на думку дослідників ми знаходимося в надзвичайній кліматичній ситуації і якщо нічого не зміниться, то світле майбутнє, до якого готували молоде покоління, може так і не настати.

Що нас чекає?

Как в 2019 году мир окончательно признал проблему изменения климата

Напис на плакаті: у нас немає запасної планети

Як пише Wired.com ще одним сумним підсумком 2019 року стало усвідомлення того, що для сильних світу цього десятиліття наукових досліджень є просто недостатньою мотивацією. Однак це не означає, що нічого зробити не можна. Щоб внести свій внесок у боротьбу зі зміною клімату, кожен з нас може поступово змінювати свої повсякденні звички, паралельно чинячи тиск на політичних лідерів. На думку дослідників, при дотриманні наступних пунктів, ми можемо дати відсіч катастрофи, яка насувається:

  • Відмова від червоного м’яса
  • Відмова від частих авіаперельотів
  • Скорочення народжуваності
  • Зміна споживчих звичок
  • Рідкісне використання автомобіля

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button