Наука

Сигаретний дим пошкоджує шкіру, просто торкаючись її

Давно відомо, що куріння шкодить практично всім органам людини, включаючи шкіру. Сигаретний дим викликає передчасне старіння шкіри, сприяючи розвитку зморшок, пігментації та інших проблем. Але виявляється, вплив нікотину на шкіру може бути навіть гірше, ніж вважалося раніше.

Image by klimkin from Pixabay

У новому дослідженні, опублікованому в журналі Atmosphere, вчені Каліфорнійського університету в Ріверсайді, США, виявили, що канцерогенна речовина не обов’язково повинна потрапити в легені, щоб привести до травми. Навіть відносно короткого впливу нікотину достатньо, щоб викликати пошкодження шкіри.

Дослідники піддали 3D-модель епідермісу шкіри впливу нікотину протягом 24 годин, що відповідає рівням нікотину, які можна знайти в середовищі, забрудненому пасивним курінням (сигаретний дим і розлита рідина для вейпа). Цього вистачило, щоб привести до пошкодження клітин.

Однак є і хороші новини: короткочасний вплив, ймовірно, не призводить до тривалих наслідків. Шкіра дорослої людини швидко відновлюється.

Вчені попереджають, що маленькі діти і немовлята, а також люди з вже існуючими шкірними захворюваннями, особливо уразливі для небезпек від пасивного куріння, оскільки їх шкіра не зможе швидко відновитися після впливу нікотину.

У висновку дослідники радять споживачам і продавцям електронних сигарет звести до мінімуму контакт зі шкірою. Вони також підкреслюють необхідність ввести обмеження на куріння і вейпінг в закритих просторах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button