Земля

Названо час майже повного знищення Землі

Міжнародна група астрономів визначила точний час міграції газових гігантів Сонячної системи, яка сталася приблизно 4,48 мільярда років тому. Це вказує на те, що бомбардування Землі астероїдами і протопланетами, що розплавило і стерилізувала всю планету, могла закінчитися швидше, ніж припускали результати попередніх досліджень. Про це повідомляє видання Science Alert.

Вчені створили модель міграції планет, проаналізувавши хімічний склад давніх астероїдів і місячних каменів. Минула спроба датування була зроблена на основі місячних каменів, зібраних під час місії «Аполлон», і результат виявився близько 3,9 мільярда років тому. Однак ці дані могли бути перекручені пізніми зіткненнями метеоритів з Місяцем. Якщо ж врахувати всі збережені метеорити, що впали на Землю, то закінчення важкого бомбардування припадає на 4,48 мільярда років тому.

Постійне падіння метеоритів і астероїдів на Землю було викликане перебудовою Сонячної системи. Юпітер і Сатурн мігрували ближче до Сонця, а Уран і Нептун, навпаки, віддалилися. В результаті виникла велика кількість комет, астероїдів і протопланет. Вважається, що Земля утворилася 4,56 мільярда років тому, що перші сто мільйонів років вона перебувала в розплавленому вигляді через бомбардування і не мала умов для появи життя. Тільки 4,4 мільярда років тому деякі мікроби вже могли жити в ізольованих екосистемах.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button