Технології

Вчені навчилися отримувати водень з нафти без шкідливих викидів

Канадські вчені заявили, що вони розробили спосіб отримання водню з нафти без вивільнення парникових газів. Вони впевнені, що таким чином водень можна добувати дешевше, а його кількості вистачить на те, щоб забезпечити країну електрикою на 330 років.

На відміну від бензину і дизельного палива, водень не забруднює навколишнє середовище при спалюванні. Деякі автовиробники вже використовують його для роботи транспортних засобів. Але досі широкомасштабне впровадження водневих технологій було заборонено з-за високої вартості їх відділення від вуглеводнів.

Зараз переважна більшість водню, що використовується для транспортних засобів, виробляється з природного газу, в процесі видобутку якого утворюється метан. Тепер група канадських інженерів заявила, що вони придумали спосіб отримання водню з нафтових родовищ без викидів вуглекислого газу та метану.

 

Група розробників заявила, що ця технологія має потенціал для забезпечення всієї Канади в електроенергії на найближчі 330 років — і все це без викидів парникових газів.

«Недорогий водень з нафтових родовищ без викидів може дати енергію всьому світу, використовуючи існуючу інфраструктуру, — зазначив Ґрант Стем, генеральний директор компанії Proton Technologies. — Цей метод може допомогти виробляти водень при ціні $0,10-0,50 за кілограм у порівнянні з поточними виробничими витратами в розмірі близько $2 за кілограм».

Натхнення: hightech.fm

Кнопка «Наверх»
Закрыть