Екологія

Зелені черепахи їдять пластик, який нагадує їм звичну їжу

Дослідження показує, що черепахи в основному вибирають чорні або зелені довгі шматочки пластику.

Вчені Університету Ексетера, а також представники Товариства захисту черепах (Кіпр), вивчили останки черепах, які були виявлені на кіпрських пляжах.

Пластик був знайдений в шлунково-кишковому тракті всіх особин, а всередині однієї черепахи кількість шматочків пластику і зовсім досягло 183.

Вчені не змогли зробити висновок, наскільки пластик вплинув на загибель черепах, оскільки швидше за все провиною їх смерті стали рибальські мережі.

Раніше були опубліковані результати дослідження, згідно з яким шкірясті черепахи споживали пластик, який був схожий на їжу, споживану медузами. За словами доктора Емілі Дункан з Університету Ексетера, метою цього дослідження було простежити, чи спостерігається таке ж явище серед зелених черепах.

«Морські черепахи є в першу чергу візуальними хижаками, які вибирають їжу в залежності від її форми і розмірів, і в цьому дослідженні ми знайшли підтвердження того, що зелені черепахи споживають пластик певних розмірів, форм і кольорів. На відміну від пластикових відходів, виявлених на пляжах, пластик, який ми знайшли в останках черепах, говорить про те, що вони воліють чорні, зелені або прозорі шматочки витягнутої форми. Цим пластиком в тому числі можуть бути сміттєві пакети або сумки.»

Дункан також є дослідником National Geographic і членом команди «Sea to Source: Ganges Plastics Expedition». В даний час вона працює над аналогічними дослідженнями по споживанню пластику популяціями черепах в Австралії.

Згідно з дослідженням, в черепахах меншого розміру зазвичай знаходять більше пластику. Це може пояснюватися тим, що вони мають менше досвіду (і тому з більшою ймовірністю неправильно визначають свою їжу), або тим, що вони змінюють раціон харчування з віком і зі збільшенням свого розміру.

З 34 обстежених черепах були обстежені шлунково-кишковий тракт 19 особин. Кожен з них містив пластик.

Згідно із заявою професора Брендану Годлі, це дослідження вкрай важливо для розуміння того, які види пластику більш небезпечні для навколишнього середовища, що допоможе більш ефективне зниження його споживання.

Кнопка «Наверх»
Закрыть