Авто

Названо головне джерело викидів від автівок. І це не вихлопи

Часточки, що утворюються від стирання автомобільних покришок, забруднюють повітря майже у 2000 разів сильніше, ніж вихлопні гази з випускних систем сучасних автомобілів.

Про це з посиланням на дані незалежного дослідження, проведеного компанією Emissions Analytics, повідомило видання The Guardian.

Регулювання викидів, що діють у розвинених країнах, змушують виробників удосконалювати фільтри. Тож більшість автівок, що їздять нині європейськими дорогами, мають значно нижчі рівні викидів, ніж це дозволено. Однак загальна кількість автомобілів у світі повсякчас зростає, а заразом і частка забруднення від автомобільної гуми.

За словами аналітиків, автошини містять великий спектр токсичних сполук, зокрема й канцерогенних, які потрапляють не лише у повітря, але й воду та ґрунт.

Дослідження показало, що покришки виробляють понад 1 трлн ультрадисперсних частинок на кожен пройдений кілометр, тобто мікрочастинки, які дрібніші за 23 нанометри. Такі малі часточки можуть потрапляти в кровотік. А ще їх дуже складно виміряти, тому їхня наявність нині не регулюється ані в ЄС, ані в США.

“Покришки стрімко обганяють вихлопні труби як головне джерело викидів від автівок. Натомість вихлопні труби сьогодні настільки чисті, що якби ідея регулювати їх з’явилася просто зараз, ніхто навіть не визнав би це важливим”, — сказав представник Emissions Analytics Нік Молден.

За його словами, самі тільки легковики та вантажівки в США та Великій Британії виробляють 300 тисяч тонн частинок від покришок щороку. Однак поки не існує обмежень на ступінь зношування шин і мало правил щодо хімічних речовин, які вони містять.

Загалом дослідили покришки 14 різних брендів на автомобілі Mercedes у звичайних дорожніх умовах.

Тести довели, що вживані покришки виділяють понад 36 міліграмів частинок на кожен кілометр ходу, тоді як викиди з вихлопної труби становлять у середньому 0,02 міліграма на кілометр — тобто в 1850 разів менше. Агресивний стиль їзди, хоча й без формального порушення правил, збільшує рівень забруднення в сотні разів.

На думку Молдена, найлегшим заходом була б заборона низки найтоксичніших видів покришок певних брендів.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button