Наука

Названо найважливіші рослини для підтримки харчових ланцюгів

Професор ентомології Університету Делавера Дуг Талламі опублікував в журналі Nature нове дослідження. Разом з колегами він визначив найбільш важливі рослини, необхідні для підтримки харчових мереж в США.

Навіщо потрібні харчові ланцюги? Ці складні, тісно взаємопов’язані системи кормових відносин між тваринами необхідні для здоров’я нашої планети. Від них залежать багато видів, включаючи людину.

Рослини – найбільш важлива частина харчового ланцюжка і на це є кілька причин. Вони відомі своєю здатністю перетворювати вуглекислий газ в повітря, придатний для дихання. Крім того, вони перетворюють енергію сонця в їжу. Тварини їдять рослини. Деякі їдять рослини безпосередньо; інші отримують цю енергію, поїдаючи тварину, яка харчується рослинами. І які тварини найкраще перетворять цю енергію? Комахи.

Саме вони – ідеальні істоти на Землі для передачі енергії. Особливо гусениці виду Lepidoptera, чиї багаті білком тіла ідеально підходять для птахів.

Але гусениці та інші комахи не можуть просто жити серед будь-яких рослин. Вони повинні бути оточені місцевими рослинами, тобто тими, які еволюціонували разом з комахами протягом мільйонів років. Наприклад, гусениці в Делавері, такі як шовкопряд Callosamia promethea, не можуть харчуватися популярними екзотичними деревами, такими як креп-мирт, який часто висаджують в США для декору двору.

«Є певні місцеві рослини, але насправді їх не так багато, які виконують основну роботу, – пояснює автор дослідження Дуг Талламі. – Якщо в регіонах не будуть вирощуватися рослини, які підтримують гусениць, харчові мережі та ланцюга приречені ».

Середньоатлантичний регіон може похвалитися більш як 2 000 родів рослин; проте найбільш важливими виявилися 38 з них. У списку опинилися такі дерева, як місцеві дуби, верби, берези і черемхи; з трав’янистих рослин – золотарник, айстри і багаторічні соняшники.

Сьогодні через експансію людини, пестицидів та ізоляції видів популяції комах у всьому світі стрімко скорочуються. Кількість літаючих комах, таких як моль, за останні 40 років скоротилася на 78%. І їх загибель вплине на всіх людей, підкреслюють вчені.

«Комахи запилюють 90% квітучих рослин. Без комах ми б втратили ці рослини, що зруйнувало б харчову мережу – укладає Талламі. – Ми втратимо амфібій, рептилій, птахів, ссавців і навіть деяких прісноводних риб ».

Крім своєї здатності передавати енергію, комахи також мають вирішальне значення для розкладання грунту і повернення поживних речовин у грунт.

Як кожна людина може підтримати харчові мережі та ланцюги? Ентомолог у своєму бестселері «Краща надія природи: новий підхід до охорони природи, який починається в вашому дворі» говорить, що домовласники можуть перетворити свої двори в природоохоронні місця. Їм просто потрібно вибрати рослини, які ростуть в їх регіоні.

«Нам необхідно змінити культурні норми того, як повинні виглядати наші двори. Домовласники можуть зменшити розмір своїх газонів. Але ви не можете просто замінити траву будь-якими рослинами; виберіть ключові місцеві рослини, які підтримують популяції комах. Почніть з дубів », – робить висновок Талламі.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button