Земля

Вчені відстежили як зміна клімату зробило Венеру непридатною для життя (відео)

Дослідники визначили, як саме змінився клімат на Венері. Схожий сценарій може повторитися на Землі, але це малоймовірно.

Дослідники пояснили, що клімат на Венері колись був схожий на земний. Згідно з останніми кліматичними моделями, протягом більшої частини своєї історії планета мала температуру поверхні, схожу з температурою сучасної Землі. Швидше за все, на планеті також були океани, дощі, можливо, сніг, континенти й тектоніка плит. Потенційно, там навіть могло існувати життя.

Однак менш мільярда років тому клімат на Венері різко змінився через глобальне потепління. Дослідники припускають, що інтенсивні виверження вулкана відправили в атмосферу досить вуглекислого газу, щоб викликати зміну клімату, яке випарувало океани і призвело до припинення кругообігу води.

Ця гіпотеза, висунута фахівцями з моделювання клімату, надихнула вчених на пошук деталей процесу передбачуваного кліматичної зміни.

Вони спиралися на дані космічного корабля «Магеллан», який на початку 1990-х років використовував радар для спостереження крізь щільний шар хмар і отримання докладних знімків понад 98% поверхні планети.

Дослідники з’ясували, що такі виверження вулканів відбуваються раз в приблизно 20-30 млн років. Ці виверження можуть вивільнити досить вуглекислого газу, щоб викликати катастрофічні зміни клімату, включаючи масове вимирання. При цьому їх магми досить для покриття території Канади.

Вчені відзначають, що такий сценарій можливий, але малоймовірний на Землі – лише кілька вивержень подібного масштабу можуть призвести до таких стрімких змін клімату, як на Венері.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button