Екологія

Названо регіон планети, який нагрівається швидше за інших

Потепління в літні місяці в Європі було набагато швидше, ніж у середньому по світу. Це з’ясували співробітники зі Стокгольмського університету. Результати дослідження опубліковані в Journal of Geophysical Research: Atmospheres. В результаті антропогенних викидів парникових газів клімат на всьому континенті також став більш сухим, особливо в Південній Європі, що призвело до посилення хвиль тепла і збільшення ризику пожеж.

За даними Міжурядової групи експертів ООН зі зміни клімату (МГЕЗК), потепління над сушею відбувається значно швидше, ніж над океанами, в середньому на 1,6 градуса і 0,9 градуса відповідно. Це означає, що глобальний бюджет викидів парникових газів, необхідний для того, щоб не допустити потепління на суші на 1,5 градуса, вже витрачений.

Лівий і правий малюнки показують потепління в Європі в літнє півріччя за останні чотири десятиліття, розділене на умови ясного неба і хмарного неба, відповідно. Кредит: Пол Гланц / Стокгольмський університет

Тепер вчені з’ясували, що бюджет викидів для запобігання потепління на 2 градуси над більшою частиною Європи протягом літнього півріччя (квітень-вересень) теж витрачений. Насправді вимірювання показують, що потепління в літні місяці в більшій частині Європи за останні чотири десятиліття вже перевищило два градуси.

Щобільше, над більшою частиною Європи було менше хмар, ймовірно, через меншу кількість водяної пари в повітрі.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button