Екологія

Надруковані цеглини допоможуть охолодити кімнату

У спекотних країнах температура рідко опускається нижче 40 градусів Цельсія протягом дня, а рівень вологості в літній період, як правило, коливається в районі 100%. В таких умовах літо видається дуже спекотним і задушливим якщо у вас немає кондиціонера, щоб охолодити ваш будинок і знизити загальний рівень вологості.

12-02-15-foto-600x400-1 (2)

У розвинених країнах більшість будинків обладнані гідними системами кондиціонування повітря. Однак, якщо ви подорожували по світу, то напевно помітили, що в спекотних місцях існують природні особливості, коли мова заходить про контроль клімату.

Візьмемо, наприклад, клімат в пустелі, де температура протягом дня може досягати понад 50 градусів Цельсія, з рівнем вологості майже до нуля відсотків. Система кондиціонування легко впорається з охолодженням, але тоді мешканці залишаться з прохолодним, сухим повітрям. Потрібно велика кількість додаткового зволоження, щоб збалансувати повітря.

[ads2] Завдяки технології 3D-друку, компанія Emerging Objects придумала рішення, яке цілком можливо, зможе значно зменшити використання систем кондиціонування повітря в такому гарячому сухому кліматі. Система, яка називається «Cool Brick», може охолодити всю кімнату, просто використовуючи найпоширеніший матеріал, знайдений на Землі – воду.

В дійсності, «Cool Brick” не новий винахід, так як він ґрунтується на системі, вік якої, на думку багатьох, більше 3300 років. Однак, використовуючи 3D друк, Emerging Objects змогла удосконалити систему і поліпшити ранню конструкцію.

«Наш« Cool Brick »поєднує 3D надруковану кераміку і традиційні методи пасивного охолодження, щоб створити інноваційну будівельну систему», пояснює Рональд Раель (Ronald Rael), один з дизайнерів компанії.

12-02-15-foto-600x340-3

Система, яка була розроблена Вірджинією Сан-Фрателло (Virginia San Fratello) і Рональдом, працює за допомогою випарного охолодження, на основі простої концепції: вода буде випаровуватися при проходженні через неї повітря з низькою точкою роси. Точка випадіння роси – це температура при якій в повітрі конденсується водяна пара, утворюючи рідину. Коли температура повітря падає нижче точки роси, краплі води починають залишати повітря (тобто просто випадає роса). Так, ґрунтуючись на цій концепції, і з’явилася система «Cool Brick».

Читайте також: Цеглини з використанням бактерій

Компанія розвиває цю ідею і створює цілі стіни, які охолоджують повітря.

Так як повітря в умовах пустелі дуже спекотне і сухе, що забезпечує можливість поглинання великої кількості водяної пари, «Cool Brick» може стати ідеальним рішенням. Надрукована у вигляді керамічної решітки, система може бути заповнена водою таким же чином, як і губка. Потім, коли через неї проходить гаряче сухе повітря, воно поглинає воду, що випаровується, тим самим знижуючи свою температуру і підвищуючи вологість.

12-02-15-foto-600x600-2

Надруковані цегли можуть бути встановлені будь-яким чином для створення стін різного розміру. Коли ці модульні, щільно прилягаючі один до одного цеглини, складені разом, вони створюють велику сітку, як видно на фотографіях. Це може бути альтернатива системам кондиціонування, які влітають у копієчку в спекотному сухому кліматі.

Читайте також: Пластикові відходи в «зелене» золото

Декоративні цегли можуть бути встановлені в приміщенні одночасно для охолодження повітря і підвищення вологості.

Натхнення: facepla.net


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button