Наука

Названо точне місце поховання “Санта-Клауса”

Фреска із зображенням Ісуса в церкві в турецькому регіоні Анталья натякнула вченим на точне місце поховання святого Миколая.

Археологи на півдні Туреччини тільки що виявили оригінальне місце поховання самого Миколая (Father Christmas), офіційно відомого як святий Миколай. Його сучасні прізвиська – Санта-Клаус, Святий Нік і Кріс Крінгл — відомі дітям у всьому світі.

Розташоване на південному узбережжі Туреччини, сучасне місто Демре раніше називалося Мірою і там знаходилася церква Святого Миколая. Її побудували в 520 році н.е. на руїнах старішої церкви. Там християнський святий служив єпископом в IV столітті нашої ери.

Виявилося, її побудували для захисту гробниці святого, і тільки недавно археологи виявили мозаїку і кам’яну підлогу попереднього святилища, що знаходилися під тим, що стоїть сьогодні. Ця знахідка привела їх до місця останнього спочинку святого Миколая.

На підтримку відкриття стверджується, що Святий Миколай жив і помер на території сучасної Туреччини. Візантійська церква, побудована на стародавньому фундаменті, була місцем поклоніння православних християн між V і XII століттями і оточена статуями Святого Миколая.

Про життя Миколи відомо дуже мало, але ходить безліч легенд — кажуть, що він врятував трьох дівчат від проституції, зрубав одержиме бісом дерево, воскресив трьох убитих дітей, засолених в розсолі, і потрапив в кулачний бій під час першого Нікейського собору в 325 році. І, звичайно, Ніколас, як кажуть, часто анонімно роздавав успадковане багатство бідним, що в кінцевому підсумку призвело до легенди про Святого Ніка як Санта-Клауса.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button