Поради

Не користуємося юридичними послугами — складаємо документи самостійно

Буває в житті так, що все начебто йде гладко і чудово, але раптом щось трапляється, не завжди нам приємне. Часто така подія вимагає від нас подальшої уваги, часу, сил і коштів, а також подальшого врегулювання на рівні державних органів і установ, правоохоронних органів тощо.

Пошук юридичних послуг

Простим і логічним кроком в такій ситуації є пошукати і залучити до такого врегулювання юриста. Якщо серед ваших родичів, друзів, знайомих немає компетентного адвоката або хоча б юриста, то в сьогоднішній «цифровий» час в мережі інтернет можна знайти сотні, якщо не тисячі, пропозицій про надання правової допомоги. Наприклад, всього за пару хвилин, користуючись пошуковою системою, ви зможете знайти сотні пропозицій про надання юридичних послуг.

Однак, що робити, якщо знайомого юриста, який би погодився займатися вашою проблемою безкоштовно (або за чисто символічну плату), ви не маєте, а вартість юридичних послуг, які були б якісними, але «зі сторони», — вам не по кишені? Або ж просто наймати когось — фінансово не вигідно в ситуації, що склалася? Наприклад, потрібно повернути борг через суд в розмірі всього 300 доларів. У цьому випадку за послуги адвоката вам доведеться заплатити більше, відповідно такий варіант вирішення проблеми відпадає.

Але для простоти картини уявімо, що залучити юриста ви не можете через те, що у вас на це не вистачає грошей. Залишається лише один варіант — займатися вирішенням своєї проблеми самостійно або вона залишиться з вами назавжди.

Вирішуємо проблему самостійно

Отже, припустимо, що ви все ж вирішили не накопичувати проблеми, або ви виявились принциповою людиною і вирішили займатися питанням, що виникло, своїми силами і (послідуємо вищенаведеному прикладу) вам необхідно стягнути через суд борг в сумі 300 доларів. Не дарувати ж ці гроші врешті-решт боржнику, який і так вдосталь пошарпав вам нерви!

Давайте пофантазуємо ще трохи і візьмемо дуже поширену в житті ситуацію. Раніше ви комусь позичили ці гроші. При цьому щоб хоч якось перестрахуватися ви тоді ще вирішили все оформити правильно. Попередньо проконсультувавшись або начитавшись матеріалів з просторів інтернету, ви оформили це надання грошей в борг у нотаріуса як договір позики. Таким чином, зараз у вас є всі документи і докази, необхідні для повернення боргу офіційно через суд.

Але, як і що писати в суд ви не знаєте, як це оформити, щось платити при цьому і куди або ж не платити, як, в які терміни і куди подати — теж не знаєте.

Що робити? У цій ситуації вихід є — виділіть час і шукайте шаблони і зразки документів, інструкції з їх написання.

В інтернеті, нехай небагато, але існують ресурси, які пропонують подивитися та / або скачати якісь шаблони позовів, заяв, клопотань, інших документів. Але говорити про їхню якість і актуальність не доводиться. Немає ніякої, навіть мінімальної гарантії, що цими формами документів можна скористатися в 2019 році для звернення до суду.

Тому будьте уважні! Зразки, приклади, шаблони (форми) заяв до суду, які ви можете знайти на просторах інтернету, можуть бути розробленими, наприклад, ще в 2000-х роках, і тому зараз вони вже не застосовуються. Будьте обережні і використовуйте такі зразки, тільки переконавшись, що вони актуальні — вони повинні бути створені в 2018 — 2019!

Кнопка «Наверх»