Земля

Неандертальці допомогли людям налаштувати циркадні ритми

Група генетиків, яку очолили вчені з Університету Вандербільта, показала, що Homo sapiens зміг адаптуватися до зміни світлового дня в Євразії, отримавши циркадні гени неандертальців. Вони заселили Євразію раніше і вже були готові до довгих зимових ночей і коротких днів. Цією своєю перевагою неандертальці поділилися з людиною при схрещуванні.

Три шляхи. Денисовці, неандертальці та люди. Nobel prize

В областях близьких до екватора, звідки вийшов Homo Sapiens, тривалість дня майже не змінюється. Налаштувати “Північні” циркадні ритми людині допомогли неандертальці

Група епідеміологів і генетиків з Університету Вандербільта, Пенсільванського і Каліфорнійського університетів знайшла докази того, що сучасні люди, схрещуючись з неандертальцями, придбали здатність адаптуватися до відмінностей в кількості світлових годин в Євразії при зміні пір року.

Група вивчала гени неандертальців, що збереглися в геномі людини, шукаючи гени, які впливають на циркадний ритм. Команда виявила кілька генів, які, ймовірно, збереглися в геномі людини в результаті схрещування з неандертальцями. Це допомогло Homo sapiens адаптуватися в північних широтах.

Розселення homo sapiens і схрещування з неандертальцями NobelPrize.org

Неандертальці прийшли в Євразію раніше сучасних людей. Ті, хто пристосувався до абсолютно нового середовища (в порівнянні з Африкою), вижили, а ті, хто не зміг — загинули. Однією з важливих адаптацій стали зміни циркадного ритму, який необхідно було підлаштувати під зміну пір року і пов’язані з нею зміни тривалості дня.

Геном неандертальців еволюціонував. Це дозволило їм жити там, де дні короткі взимку і довгі влітку. Коли, через сотні тисяч років, предки сучасних людей прийшли в Євразію, вони схрещувалися з неандертальцями, які давно живуть там. Дослідники вважають, що частина геному неандертальця, яка пов’язана з адаптацією до Євразійського середовища, об’єдналася з геномом сучасної людини. Це дозволило людині пристосуватися.

У цьому новому дослідженні вчені знайшли докази змін у геномі неандертальців, які допомогли їм вижити в Євразії. Генетики виявили 28 циркадних генів неандертальців і показали, що 16 з них неандертальці передали людині.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button