Наука

Алкоголь під час вагітності може змінити форму обличчя майбутньої дитини

Згідно з недавнім дослідженням, навіть келих вина при вагітності може істотно позначитися на формі обличчя майбутньої дитини.

Image by Pexels from Pixabay

Згідно з новим дослідженням, кількість випитого алкоголю матір’ю до і під час вагітності може визначити форму обличчя її дитини. За даними вчених з Європейського товариства репродукції людини і ембріології, досить одного середнього келиха вина (175 мл) або 350 мл пива в тиждень, щоб змінити риси обличчя плода.

Команда дослідників використовувала штучний інтелект (ШІ) та алгоритми глибокого навчання, щоб виявити зв’язок між вживанням алкоголю до та під час вагітності та зміною форми обличчя дітей. Вчені проаналізували 3D-зображення трохи більше 3000 9-річних і майже 2500 зображень 13-річних дітей.

Human Reproduction journal

Матері заповнювали анкети на ранніх, середніх і пізніх термінах вагітності, відзначаючи кількість випитого алкоголю. Потім дослідники розділили жінок на три групи:

  1. не п’ють;
  2. вживали алкоголь тільки протягом трьох місяців до вагітності;
  3. вживали алкоголь під час вагітності.

Результати дослідження показали, зміни форм обличчя дітей були однаковими у тих матерів, які випивали до і під час вагітності. Загальні зміни в рисах обличчя дітей включали перевернутий кінчик носа, укорочений ніс, виступаюче підборіддя і опущену нижню повіку, — все це симптоми фетального алкогольного синдрому.

Ці зміни були більш помітні у 9-річних дітей, в 13 років вони практично зникали. Вчені припускають, що це може бути пов’язано зі зростанням впливу інших факторів навколишнього середовища або ці зміни можуть бути приховані нормальними моделями росту дитини.

Інші симптоми алкогольного синдрому плода включають когнітивні порушення, розлад гіперактивності з дефіцитом уваги (СДУГ), труднощі в навчанні, проблеми з пам’яттю, проблеми з поведінкою, а також затримки мови. Дослідники підкреслили, що безпечних доз алкоголю під час вагітності не існує.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button