Земля

Вулканічна активність в світі на 30 жовтня 2016 року

Найвищий рівень еруптивної активності на поточний момент спостерігається на 32 вулканах в світі.

560d25ba29a03272ba8b37affaa0b6ac
Турріальба (Коста-Ріка)

На вершині триває вибухова і практично безперервна діяльність з викидом попелу і газів. Попільні стовпи досягають висот від 500 до 1000 метрів над кратером, сейсмометри реєструють вулканічне тремтіння. У напрямі на північний захід від вулкана йдуть попелопади, що торкнулися населених пунктів в провінціях Сан-Хосе і Ередія. Жителям поселень рекомендується захищати дихальні шляхи масками або вологою тканиною, одягати окуляри, головні убори і одяг з довгими рукавами.

Ірасу (Коста-Ріка)

За минулу добу на вершині сталося понад 20 землетрусів магнітудою до 3.2. За інформацією фахівців інституту Oviscori, геологічний розлом, що проходить поблизу Ірасу, може демонструвати незалежну вулканічну активність. Передбачається, що при поточному стані виверження вулкана може відбутися в період від 1 до 10 років, хоча процеси здатні прискоритися в разі змін у земній корі.

Фуего (Гватемала)

У Гватемалі продовжує бушувати вулкан Фуего, що викидає лавові фонтани на висоту до 450 метрів. По схилах вершини стікають три лавових потоки довжиною до 1600 метрів. Гігант виробляє помірні і тяжкі вибухи, які піднімають попільні колони на висоту до 6500 метрів. Вулканічні частки поширюються на відстань 40 км на захід і північний захід від кратера. Ударні хвилі відчуваються на відстані до 15 км. Туристам категорично забороняється наближатися до Фуего, оскільки балістичні осколки здатні розлітатися на відстань до 2 км.

Мауна-Лоа (Гаваї, США)

Сейсмічність і швидкість деформації на найбільшому наземному вулкані світу залишається вище фонових рівнів. Протягом минулого тижня підземні поштовхи реєструвалися переважно в південній частині кальдери і в південно-західній частині рифтової зони, на глибині менше 5 км. GPS-датчики продовжують фіксувати підняття ґрунту, що пов’язане з інфляцією магматичного резервуару під вершиною і верхньої південно-західної частиною рифтової зони.

Попокатепетль

Попокатепетль (Мексика). За 24 години 29 жовтня на вулкані сталося 60 викидів низької інтенсивності, а також зареєстровано 154 хвилини гармонійного тремтіння. З 3 ранку до 23:30 спостерігалося збільшення сейсмічної активності, що супроводжувалося двома невеликими вибухами з викидом скельних порід на малі дистанції. Небезпечна зона підтримується в радіусі 12 км від кратера.

Рінджані

Рінджані (Індонезія). Після раптового виверження, що стався 27 вересня, національний парк «Рінджані» залишається закритим для відвідувачів. Незважаючи на невдоволення туристів, вчені побоюються нових несподіваних вибухів, тому зберігають небезпечну зону в радіусі 3 км від кальдери.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button