Екологія

Зміна клімату збільшило кількість вологи в атмосферних потоках

Вчені з Інституту океанографії імені Скріппса досліджували рух атмосферних річок і прийшли до висновку, що глобальне потепління призвело до істотного збільшення вологи, що переноситься цими погодними системами, повідомляє Phys.org.

Атмосферні річки — це великі смуги вологи, які тягнуться в небі від тропіків до високих широт. Вони здатні переносити в 15 разів більше води, ніж річка Міссісіпі. Коли волога досягає узбережжя, вона обрушується на сушу аномальними опадами, викликаючи повені.

Прогнозується, що атмосферні річки будуть збільшуватися і накопичувати більше води в умовах потепління на планеті.

В посушливій місцевості ці погодні системи можуть поповнювати запаси води і гасити лісові пожежі. У вологих широтах вони викликають повені, селеві потоки і зсуви, завдаючи шкоди і забираючи людські життя.

У лютому 2019 року атмосферна ріка принесла потік водяної пари довжиною 2,5 тис. км і шириною 560 км до узбережжя Північної Каліфорнії, де за добу випало 53 см дощу, викликавши повінь. Збиток в одному тільки окрузі Сонома склав 100 млн доларів.

Изменение климата увеличило количество влаги в атмосферных реках

Атмосферні річки щорічно завдають збитків на 1,1 млрд доларів на заході США.

Фахівці змоделювали, як атмосферні потоки зміняться найближчим часом. Планета все сильніше нагрівається, з океанів і озер випаровується більше води, яка затримується в атмосфері, а підвищена вологість повітря зміцнює штормові системи.

Стабілізація клімату залишається єдиним способом стримувати зростання атмосферних річок і штормів.

Натхнення: earth-chronicles.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button