Екологія

Екстремальні опади стануть набагато сильнішими і будуть відбуватися все частіше

По всій континентальній частині США найбільш руйнівні опади можуть відбуватися в три рази частіше і стати на 20% більше руйнівними до 2079 році. Такий висновок зробили вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

Image by David Mark from Pixabay

«Столітні повені»

У статті, опублікованій в журналі Earth’s Future Американського геофізичного союзу, вчені зробили висновок – глобальне потепління сильно впливає як на інтенсивність, так і на частоту екстремальних опадів і повеней – тих, які кліматологи в США називають «столітніми».

Термін «столітня повінь» є статистичним позначенням маловірогідної події. За статистикою ймовірність того, що «столітня повінь» відбудеться за будь-який 100-річний період, становить близько 63%, а не 100%. Однак кліматологи заявили, що скоро сам термін застаріє, адже екстремальні опади будуть траплятися набагато частіше і з більшою ймовірністю призводити до катастрофічних наслідків.

Приклад «столітніх повеней» – Великий потоп в Каліфорнії в 1862 році, уздовж річок Міссісіпі та Міссурі в 1993 році, в Х’юстоні через ураган «Харві» в 2017 році.

Наслідки зміни клімату

У дослідженні прогнозується різке збільшення опадів для всієї континентальної частини США. Однак в деяких областях ситуація буде гірше, ніж в інших. Наприклад, на Західному узбережжі і на південному сході країни.

Повені будуть ставати все частіше, людських жертв теж побільшає. Вчені прийшли до таких висновків, використовуючи в роботі моделі клімату, фізики води і демографічні дані. Наприклад, зміна клімату в поєднанні зі зростанням населення збільшить і кількість людей, що піддаються ризику «столітніх повеней» – приблизно на 50 млн в континентальній частині США.

І навіть при відсутності кліматичних змін зростання населення піддасть таким повеням додатково 34 млн людей. Поєднання факторів погіршить ситуацію в регіонах, які досі перебували за межами зон затоплення і були малонаселені.

Нові дані

Раніше прогнози екстремальних опадів ґрунтувалися на обмежених історичних даних, які налічують всього 100 років. У новому дослідженні вчені використовували метод моделювання для створення безлічі ймовірних майбутніх подій.

Важливо відзначити, пишуть автори, що ризик повеней в США значно зросте протягом наступних 30 років, навіть при помірному потеплінні, тобто підвищення температури на 1,5-2,5 градуса Цельсія в усьому світі. За їхніми прогнозами, протягом наступних 30 років понад 20 млн людей постраждають від «столітньої повені».

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button