Екологія

В арктичному снігу знайшли пластик

Пластик виявляють в різних місцях на нашій планеті (наприклад, вчені знайшли пластик навіть у найбільш глибоководній точці світового океану — в Маріанській западині. Арктика — цей віддалений холодний регіон — не є винятком.

У минулому році вчені описали несподівану кількість пластику в арктичному морському льоду, вказавши на те, як пластик може переміщатися в морському середовищі. У новому дослідженні фахівці знайшли пластик в зразках снігу з Арктики, а також зі Швейцарських Альп і з Німеччини; це, згідно з вченими, вказує на повітряний шлях переміщення пластика — за допомогою атмосфери. Як виявили дослідники, сніг, зібраний в Арктиці, містив до 14 000 частинок мікропластика на літр, у той час як зразки, зібрані недалеко від сільської дороги в Баварії, Німеччина, включали близько 154 000 частинок.

В арктическом снеге нашли пластик

Згідно з ученим, мабуть, основна частина мікропластика в Європі і Арктиці надходить з атмосфери, в основному разом зі снігом. З урахуванням того, що великі кількості мікропластика переміщуються по повітрю, виникає питання, наскільки багато пластику вдихають люди: відповісти на нього дослідники сподіваються надалі.

Робота, присвячена новому дослідженню, була опублікована в журналі Science Advances; коротко про результати повідомляється в прес-релізі на сайті Інституту полярних і морських досліджень імені Альфреда Вегенера.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments