Всесвіт

Недалеко від нас знайдена екзопланета розміром з Землю

Астрономи виявили екзопланету, розмірами трохи більше Землі, що обертається навколо червоного карлика на відстані всього 66,5 світлового року від нас.

Недалеко от нас найдена экзопланета размером с ЗемлюNASA
Космічний телескоп TESS в художньому поданні

Вчені сильно зацікавлені у вивченні відносно невеликих (розмірами приблизно за Землю) кам’янистих екзопланет, однак, як зазначають астрономи, такі об’єкти дослідити непросто, оскільки вони не так часто виявляються навколо досить яскравих зірок.

У новій роботі дослідники описують відкриття такої екзопланети; вона обертається навколо червоного карлика, десь на 60% менше великого і масивного, ніж Сонце, приблизно в 66,5 світлового року від Землі і отримала назву GJ 1252 b. Розмірами вона несильно перевершує нашу планету, при тому що її маса — вдвічі більше земної (так що вона трохи щільніше Землі). Один оборот навколо батьківської зірки GJ 1252 b здійснює кожні 12,4 години (це дуже близько, щоб її можна було вважати потенційно життєпридатною) і, ймовірно, приливно заблокована (тобто звернена до своєї зірки завжди однією стороною).

Близькість GJ 1252 b до нас, а також її швидке обертання навколо зірки надають астрономам багато можливостей для її вивчення (швидке обертання допомагає вченим досліджувати її за допомогою методу транзитної фотометрії — методу, при якому оцінюються коливання яскравості зірок, які можуть свідчити про проходження об’єкта перед її диском).

Дослідники виявили GJ 1252 b за допомогою космічного телескопа TESS, який був запущений навесні минулого року і став свого роду наступником «Кеплера», який завершив роботу восени 2018-го.

Нове дослідження було ухвалене Американською астрономічним товариством (AAS); препринт роботи доступний на сайті arXiv.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button