Головна / Всесвіт / Недолік фосфору може перешкоджати зародженню позаземного життя

Недолік фосфору може перешкоджати зародженню позаземного життя

У новій роботі, проведеної британськими астрономами, вказується на те, що в космосі може знаходитися менше фосфору – необхідного для існування біологічного життя елемента – ніж вважалося раніше.

На Землі фосфор є одним з найважливіших елементів 6, з яких складається все живе. Він входить до складу аденозинтрифосфату (АТФ), речовини, в якій клітини організмів запасають енергію, необхідної для життєдіяльності. Астрономи лише відносно недавно стали приділяти увагу космічному походженню фосфору – і виявили кілька сюрпризів. Зокрема, сюрпризом для дослідників стало те, що фосфор формується при спалахах наднових – вибухи масивних зірок – а також те, що спостережувані досі кількості фосфору не відповідають теоретичним моделям.

У новому дослідженні команда астрономів, очолювана доктором Джейн Грівз (Jane Greaves) з Кардіфського університету, Великобританія, спостерігала за допомогою телескопа «Вільям Гершель», розташованого на острові Палма Канарського архіпелагу, інфрачервоне світло, випромінюване фосфором і залізом туманності Краб, залишків наднової, що лежать на відстані приблизно 6500 світлових років від нас у напрямку сузір’я Тільця.

Раніше подібні спостереження для визначення кількості фосфору проводилися тільки для залишків наднової Кассіопея А. Порівняння двох цих зоряних вибухів, проведене командою Грівз, показало, що залишки наднової Краб містять набагато менше фосфору, ніж залишки наднової Кассіопея А. Планета, сформована в околицях збіднених фосфором залишків наднової буде мати менші шанси на заселенність, порівняно з планетами, розташованими в околицях більш багатих фосфором залишків наднової, зазначають дослідники.

Робота буде представлена на європейському тижні астрономії, наук про космос, яка проходить в Ліверпулі, Великобританія.

 
comments powered by HyperComments