Екологія

Недопалки є найпоширенішим видом сміття у світі — ВООЗ

ВООЗ повідомляє, що тютюнокуріння погіршує екологічну ситуацію на всій планеті. Ідеться як про «класичні» тютюнові вироби, так і про їх сучасні замінники.

Тютюновий дим містить три види парникових газів — вуглекислий, метан і оксиди азоту — і забруднює довкілля всередині приміщень і за їхніми межами.

Недопалки належать до відходів, які найчастіше викидаються в усьому світі. Це сміття, яке найчастіше збирають на пляжах та біля води в усьому світі.

У недопалках цигарок було виявлено небезпечні речовини, зокрема миш’як, свинець, нікотин і формальдегід. Ці речовини з викинутих недопалків потрапляють у водне середовище та ґрунт.

Електронні сигарети та їм подібні вироби також шкідливі для довкілля. Вони можуть містити батареї, що потребують спеціальної утилізації, а також хімікати, упаковку та інші матеріали, які не піддаються біологічному розкладанню.

Наразі більшість пластикових картриджів для електронних сигарет не підлягають повторному використанню або переробленню — транснаціональні компанії зазвичай продають одноразові картриджі (ймовірно, для збільшення продажів шляхом залучення постійних клієнтів).

Окрім того, вживання тютюнових виробів позначається й на економіці — адже збирання тютюнових відходів оплачують уряди та місцева влада, а не тютюнові компанії.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button